RU
EN

02.04.2015 Šoziem automašīnas visvairāk cietušas bedru un slideno ceļu dēļ

Apkopojot Compensa datus par notikušajiem negadījumiem ziemā, var secināt, ka arī šogad lielākos zaudējumus autovadītājiem radījis Latvijas ceļu sliktais stāvoklis, kas ir nopietna un nemainīga problēma jau gadiem. Šogad lieli zaudējumi autovadītājiem radušies arī slideno ceļu un meža zvēru dēļ, sasniedzot pat 10% no Compensa pieteikto atlīdzību skaita.

 

Negadījumi ir bijuši dažādi un līdz ar to arī zaudējumu apmērs katrā situācijā atšķirīgs. Tā, piemēram, Daugavpils rajonā no ceļa noslīdēja baļķvedējs brīdī, kad vadītājs bija izkāpis, lai kaisītu smiltis uz braucamās daļas un varētu šķērsot uzkalnu. Mašīna tikai laimīgas sagadīšanās dēļ nesaspieda šoferi. Zaudējumu apmērs transportlīdzeklim pārsniedza 10 000 eiro. Līdzīgs gadījums tika piedzīvots arī Valkas pusē, kur vadītājs zaudēja kontroli pār automašīnu un tā ieslīdēja grāvī un apgāzās. Cilvēki šajā negadījumā necieta, taču zaudējumi sasniedza 9 200 eiro.

 

Gada tumšākajā laikā salīdzinoši liels negadījumu skaits tiek piedzīvots, saduroties ar uz ceļa braucamās daļas izskrējušiem meža dzīvniekiem. Viens no kuriozākajiem atgadījumiem, ar ko šogad saskārās Compensa, ir automašīnas Škoda sadursme ar mežacūku. Sākotnējie attēli liecināja, ka automašīnai ir bojāts jumts, radot jautājumus, kā mežacūkai to izdevies paveikt. Vēlāk, saņemot detalizētākas bildes no negadījuma vietas, kļuva skaidrs, ka pēc sadursmes ar mežacūku tika atrauts motora pārsegs, kas arī sabojājis automašīnas jumtu. Zaudējuma apmērs sasniedza 13 000 eiro.

 

Šogad Compensa pieteikto bojāto vējstiklu skaits sasniedzis 15% no kopējo atlīdzību skaita. Un šī problēma ir aktuāla ne tikai ziemā. Visbiežāk tie ir nelieli akmentiņi, kas rada sākotnēji niecīgas plaisas priekšējā stiklā, taču ar laiku var veidoties nopietni vējstikla bojājumi.

 

Kaut arī ir sagaidīts pavasaris, autovadītājiem vajadzētu saglabāt modrību uz ceļa un pārvietoties piesardzīgi. It īpaši uzmanīgiem jābūt lietainā laikā, braucot pa sliktiem ceļiem, kur var būt bīstamas bedres.

 

Par Vienna Insurance Group

Vienna Insurance Group (VIG) ir vadošais apdrošinātājs Austrijā, kā arī Centrālajā un Austrumeiropā. Grupu veido aptuveni 50 uzņēmumi no 24 valstīm, un tās darbības pamatā ir senas tradīcijas, spēcīgi zīmoli un ciešas attiecības ar klientiem. VIG ir gandrīz 190 gadu ilga pieredze apdrošināšanas jomā. Grupā strādā aptuveni 24 tūkstoši darbinieku, un tā ir nepārprotama līdere savos pamata darbības tirgos. Šo iemeslu dēļ VIG pozīcijas ir ideāli piemērotas to ilgtermiņa attīstības perspektīvu izmantošanai, ko sniedz reģions, kurā mīt 180 miljoni iedzīvotāju. Vienna Insurance Group akcijas tiek kotētas biržā, un Vīnes Fondu biržas vadošajā indeksā „ATX” grupas akcijas ir ieguvušas augstāko novērtējumu. VIG akcijas tiek kotētas arī Prāgas Fondu biržā.

 

Papildu informācija:

Katrīna Rubene

Mob.: +371 27 766 006

E-pasts: katrina.rubene@compensa.lv

 

Atpakaļ uz visām ziņām