RU
EN

21.07.2015 Zaļā Karte – Kas jāzin ceļojot?

Ceļošanai Eiropas Savienības (ES) teritorijā Zaļā karte nav nepieciešama, jo Eiropas ekonomiskajā zonā darbojas Obligātā civiltiesiskā apdrošināšana (OCTA). Ceļojot ar auto ES teritorijā un Īslandē, Lihtenšteinā un Norvēģijā, OCTA apdrošināšanas polise automātiski nodrošina likumā noteikto segumu obligātās civiltiesiskās atbildības apdrošināšanā.

 

Pirms došanās ceļojumā ir ieteicams pārbaudīt vai polise ir derīga. Ceļojot ārpus Latvijas līdzi jābūt polisei izdrukātā veidā. Compensa Zaļā karte (kā civiltiesiskās apdrošināšanas līgums) ir spēkā plašākā teritorijā nekā OCTA.

 

Zaļā karte darbojas visā OCTA līguma teritorijā un papildus nodrošina apdrošināšanas aizsardzību Albānijā, Baltkrievijā, Bosnijā un Hercegovinā, Irānā, Izraēlā, Krievijā, Maķedonijā, Melnkalnē, Marokā, Moldovā, Tunisijā, Turcijā un Ukrainā. Zaļā karte ir starptautiski atzīts apdrošināšanas līgums, kurš sedz transportlīdzekļa vadītāja nodarītos zaudējumus trešajām personām.

 

Ceļu satiksmes negadījuma apstākļu reģistrēšanai, izmantojiet standartizētu un visā ES teritorijā derīgu veidlapu – Saskaņoto paziņojumu. Saskaņā ar ES normatīviem, saskaņotā paziņojuma forma ir identiska visās valodās, tāpēc piedzīvojot negadījumu, saskaņoto paziņojumu var aizpildīt, izmantojot veidlapu latviešu valodā kā paraugu. Šo veidlapu variet saņemt pie Compensa pārstāvja, iegādājoties OCTA polisi vai Zaļo karti.

 

ATPAKAĻ UZ VISIEM JAUNUMIEM