RU
EN

11.08.2015 Ceļojuma apdrošināšana nav „pēdējā brīža“ pirkums

Nenoliedzami, ka internets ir kļuvis par neatņemamu dzīves sastāvdaļu un ir tik pašsaprotami to izmantot, lai iepirktos vai veiktu elektroniskos maksājumus. Taču tehnoloģiju attīstības ietekmē kā patērētāji esam kļuvuši nepacietīgi un mazāk uzmanīgi. Tikai retais velta laiku, lai rūpīgi iepazītos ar preci vai pakalpojumu pirms tā iegādes, tajā skaitā arī ar apdrošinātāju piedāvājumiem. Mēs šodien dzīvojam mainīgā vidē, kur tehnoloģijas paātrina ikdienas dzīvošanas tempu un mūsu pašreizējo ikdienu varētu raksturot kā dzīvi uz ātro.

 

Moderno tehnoloģiju attīstības ietekmē, samazinās tiešais kontakts ar apdrošināšanas konsultantu un arvien vairāk pakalpojumu kļūst pieejami internetā. Ceļojuma apdrošināšana ir salīdzinoši jauns pakalpojums Latvijas tirgū. Saprotams, ka plānojot ceļojumu neviens negatavojas saslimt vai saskarties ar citām ķibelēm. Liela daļa iedzīvotāju ceļojuma apdrošināšanu visbiežāk iegādājas, lai pasargātu sevi no bagāžas nozaudēšanas. Trūkst plašāka izpratne par pakalpojumu, jo īpaši par riskiem, kas skar medicīnas izdevumus.

 

Katram ceļotājam jābūt medicīnas izdevumu apdrošināšanai, jo ārstēšanās izmaksas ārzemēs ir stipri augstākas nekā Latvijā. Saskaņā ar TNS datiem, trīs visvairāk iekārotās valstis Eiropas Savienības ceļotāju vidū pērn bija Spānija, Itālija un Francija. Tiem, kas ceļo uz tālākiem galamērķiem, nevajadzētu aizmirst, ka, piemēram, Grieķijā šobrīd ir nestabila situācija, kad var noderēt apdrošināšana ar ceļojuma aizkavēšanās risku.

 

Daudzas no situācijām ar kurām ceļotājam var nākties sastapties brauciena laikā var būt neierastas, tieši tāpēc ir paredzēta ceļojuma apdrošināšana, kas atvieglo un mazina nedrošības sajūtu atrodoties tālu prom no mājām. Protams, ceļotājiem ir atbildīgi jāizvēlas apdrošināšanas piedāvājums, tāpēc, plānojot ceļojumu, ir jāatvēl arī laiks tā rūpīgai izskatīšanai.

 

ATPAKAĻ UZ VISIEM JAUNUMIEM