RU
EN

11.08.2015 Mājokļa drošība atvaļinājuma laikā

Latvijā iecienītākais atvaļinājuma laiks ir vasara. Liela daļa iedzīvotāju brīvdienas pavada izbraukumos ārpus savas dzīvesvietas, tuvākos vai tālākos ceļojumos. Taču pirms došanās atvaļinājumā ir vērts pārliecināties, ka mājvieta tiek atstāta drošībā. Valsts policijas dati liecina, ka katru dienu vidēji tiek apzagti vismaz 11 mājokļi.

 

„Compena“ dati liecina, ka 14% no visiem iesniegtajiem atlīdzību pieteikumiem mājokļu apdrošināšanas kategorijā ir par trešo personu prettiesisku rīcību, t.i. zādzības un vandālisms.

 

Interesanti, ka statistika liecina, ka pērn visvairāk zādzību tika izdarīts piektdienās, bet vismazāk - svētdienās. Gada griezumā visvairāk zādzību no mājokļa tika izdarīts mēneša pirmajā un pēdējā nedēļā. Neapšaubāmi, bez uzraudzības atstātu mājokli ir daudz vieglāk apzagt, tāpēc pirms došanās ceļojumā ieteicams ņemt vērā padomus, kā pasargāt savu īpašumu.

 

Kā pasargāt savu īpašumu:

1. Pārliecinieties, ka ir rūpīgi noslēgti logi un durvis, tajā skaitā arī balkona logi ir cieši aizvērti. Neatstājiet uz balkona vērtīgus priekšmetus, piemēram, velosipēdu.

2. Lūdziet radu, kaimiņu vai draugu palīdzību īpašuma pieskatīšanā prombūtnes laikā.

3. Ierīkojiet signalizāciju un pārliecinieties, ka tā tiek aktivizēta.

4. Atstājiet ieslēgtu gaismu kādā no telpām, lai radītu iespaidu, ka kāds ir mājās.

5. Nozīmīgus dokumentus un vērtslietas neglabājiet viegli pieejamās vietās.

6. Ja mājās ir vērtīgas dārglietas vai svarīgi dokumenti, atrodiet tiem vietu, kas garnadžiem nebūtu viegli pieejama.

7. Jābūt uzmanīgiem, publiskojot informāciju par savu prombūtni sociālajos tīklos.

8. Atstājiet mājās suni kā mājokļa sargu.

9. Izvēlieties tādu mājokļa apdrošināšanu, kas ietver arī mantu apdrošināšanu, lai nodrošinātu iespēju pēc zādzības aizstāt nozagtās mantas.

 

ATPAKAĻ UZ VISIEM JAUNUMIEM