RU
EN

20.11.2015 Latvijas apdrošināšanas tirgū lēna, bet stabila izaugsme

2015. gada novembrī apdrošināšanas kompānija Compensa rīkoja ikgadējo konferenci lielākajiem apdrošināšanas pakalpojumu pārdevējiem Latvijā. Šī gada konference tika veltīta globālām tendencēm un jaunās ekonomikas laikmeta ietekmei uz Latvijas apdrošināšanas tirgus attīstību.

 

Konferenci atklāja Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group Latvijas filiāles vadītāja Evija Dundure un Compensa Life Latvijas filiāles vadītājs Viktors Gustsons. Compensa Latvijas filiālei šis gads ir bijis ļoti veiksmīgs. Analizējot rezultātus, redzams, ka Latvijas apdrošināšanas nozarē notiek daudz straujāka izaugsme nekā Eiropā. Dzīvības un veselības apdrošināšanas sfēra Eiropā augusi par 5,5%, kamēr Latvijā tā kāpusi par 17,8%. Savukārt risku apdrošināšanā Eiropas izaugsme ir bijusi niecīga - 0,4%, kamēr Latvijā tā sasniegusi 7,5%.

 

“Apdrošināšanas nozare attīstās un ir pielāgojusies arī tehnoloģiju straujai izaugsmei. Šobrīd klientiem piedāvājam pakalpojumus tiešsaistē, kas veicinājis strauju interneta pārdošanas pieaugumu. Klienti atzīst, ka tas ir ērts un vienkāršs veids, kā iegūt apdrošināšanas polisi, atrodoties jebkurā vietā,” komentē Compensa Latvijas filiāles vadītāja Evija Dundure.

 

Eksperti klātesošos iepazīstināja ar dažādiem inovatīviem produktiem, ko izmanto apdrošinātāji. Kā viens no piemēriem tika minēta - mākoņskaitļošana jeb mākoņdatošana. Tā ir datu glabāšanas, skaitļošanas jaudas vai programmatūras pakalpojumu pirkšana, piekļūstot resursiem ar interneta palīdzību. Latvijas apdrošināšanas kompānijām ir pieeja Latvijas Transportlīdzekļu apdrošināšanas biroja (LTAB) datubāzei, kura atzīta par veiksmīgāko datubāzi Eiropā. Līdz ar to apdrošināšanas nozare kļūst vēl caurspīdīgāka, un notiek precīzāka patērētāju paradumu izvērtēšana.

 

ATPAKAĻ UZ VISIEM JAUNUMIEM