RU
EN

26.04.2016 “Compensa” Baltijas valstīs: Parakstīto prēmiju apjoms 2015. gadā piedzīvojis strauju kāpumu

Pagājušajā gadā nedzīvības apdrošināšanas kompānija “Compensa Vienna Insurance Group UADB” piedzīvoja 18% pieaugumu Baltijas valstīs, parakstot bruto prēmijas 28 miljonu eiro apmērā.

 

Finanšu rezultāti pierāda, ka “Compensa Vienna Insurance Group” Baltijas valstīs pērno gadu aizvadījusi veiksmīgi. Kompānija Latvijā parakstījusi bruto prēmijas 8 miljonu eiro apmērā, kas ir par 28% vairāk nekā šajā pašā periodā gadu iepriekš. 2015. gads Lietuvā tika noslēgts ar 20 miljoniem eiro parakstītajās prēmijās un veido 15% pieaugumu, salīdzinot ar šo pašu periodu 2014. gadā. Latvijā atlīdzībās izmaksātā summa bija mērāma 5 miljonos eiro, kamēr Lietuvā - 9,6 miljonos eiro.

 

“2015. gadā “Compensa” Latvijā vērojams kāpums par 28%, kur līdzīgs pieaugums vērojams visiem nedzīvības apdrošināšanas produktiem. Savukārt Lietuvā pērnais gads tika noslēgts ar 20 miljoniem eiro, kur vislielāko pieaugumu veidoja KASKO apdrošināšana, tāpat arī nekustamā īpašuma apdrošināšana. Esmu gandarīta, ka 2016. gadā arī Igaunija ir pievienojusies “Compensa”,” saka "Compensa Vienna Insurance Group UADB" Latvijas filiāles vadītāja Evija Dundure. “Mūsu attīstība viennozīmīgi ir viens no būtiskākajiem “Compensa” ilgtermiņa mērķiem. Mēs vēlamies sasniegt maksimāli augstu pozīciju kopējā tirgū, piedāvājot gan inovatīvus risinājumus, gan maksimāli ātru un uzticamu servisu mūsu klientiem”.

 

Kopš šī gada janvāra jaunizveidotā “Compensa Vienna Insurance Group UADB” ir sākusi īstenot aktivitātes visās Baltijas valstīs un sagaidāms, ka pieaugums parakstīto prēmiju apmērā būs vērojams arī 2016. gadā. “Ir plānots, ka produkts, uz ko šajā gadā fokusēsimies, būs nekustamo īpašumu apdrošināšana, tiecoties sniegt klientiem arvien pievilcīgākus piedāvājumus. Esam arī radījuši vienotu atlīdzību sistēmu Latvijā, Lietuvā un Igaunijā, lai klientiem būtu iespējams iesniegt pieteikumu atlīdzības izmaksai jebkurā “Compensa” Baltijas filiālē. Tāpat arī piedāvājam lielāku elastību, ātrākus un modernākus maksājumu kontroles risinājumus, kā arī pieejamību jebkurā diennakts laikā,” norāda Deividas Raipa, “Compensa Vienna Insurance Group UADB” valdes priekšsēdētājs.

 

2015. gadā “Vienna Insurance Group” (VIG) parakstīto prēmiju summa sasniedza 9 miljardus eiro, un peļņa (pirms nodokļu nomaksas) veidoja 172,1 miljonus eiro. Grupas finanšu rezultāti bija aptuveni 1,1 miljarda eiro apmērā. 2015. gada beigās investīcijas (ieskaitot skaidru naudu un tās ekvivalentus) sasniedza 31,8 miljonus eiro, kas veido pieaugumu par 2,2%.

 

Par Vienna Insurance Group

“Vienna Insurance Group” (VIG) ir vadošais apdrošinātājs Austrijā, kā arī Centrālajā un Austrumeiropā. Grupu veido aptuveni 50 uzņēmumi no 25 valstīm, un tās darbības pamatā ir senas tradīcijas, spēcīgi zīmoli un ciešas attiecības ar klientiem. VIG ir vairāk nekā 190 gadu ilga pieredze apdrošināšanas jomā. Grupā strādā aptuveni 24 tūkstoši darbinieku, un tā ir nepārprotama līdere savos pamata darbības tirgos. Šo iemeslu dēļ VIG pozīcijas ir ideāli piemērotas to ilgtermiņa attīstības perspektīvu izmantošanai, ko sniedz reģions, kurā mīt 180 miljoni iedzīvotāju. “Vienna Insurance Group” akcijas tiek kotētas biržā, un Vīnes Fondu biržas vadošajā indeksā "ATX" grupas akcijas ir ieguvušas augstāko novērtējumu. VIG akcijas tiek kotētas arī Prāgas Fondu biržā.

 

ATPAKAĻ UZ VISIEM JAUNUMIEM