RU
EN

10.06.2016 "Ilgtspējas indeksā" sudraba kategoriju iegūst Compensa Vienna Insurance Group UADB Latvijas filiāle

Atbildīga biznesa nedēļas ietvaros tika sveikti septītā Ilgtspējas indeksa dalībnieki. Šogad sudraba kategorijai pievienojusies arī apdrošināšanas kompānija “Compensa Vienna Insurance Group UADB Latvijas filiāle”.

 

“Ar savām darbībām patiešām cenšamies ietekmēt ne tikai apdrošināšanas nozares attīstību, bet arī palīdzēt stiprināt Latvijas ekonomiku ilgtermiņā. Esam gandarīti, ka jau pirmajā gadā, piedaloties “Ilgtspējas indeksā”, ieguvām sudraba kategoriju. Arī turpmāk īstenosim darbības un aktivitātes, lai veicinātu atbildību un ilgtspēju,” norāda Evija Dundure, Compensa Vienna Insurance Group UADB Latvijas filiāles vadītāja.

 

Ilgtspējas indekss jau septīto gadu palīdz Latvijas uzņēmumiem novērtēt savu sniegumu un gūt pārskatu par nepieciešamajiem uzlabojumiem. Šogad indeksā pieteicās vairāk nekā 80 Latvijas drosmīgākie un atbildīgākie uzņēmumi, kas ir pēdējo gadu lielākais skaits.

 

Būtiski, ka Ilgtspējas indeksā piedalās arī valsts un pašvaldību kapitālsabiedrības, turklāt šogad tām pievienojās 6 jauni uzņēmumi. Pirmo reizi dalībnieku vidū ir arī valsts iestāde - Lauku atbalsts dienests, apliecinot, ka gan valsts pārvalde, gan uzņēmumi var strādāt pēc vieniem atbildības un ilgtspējas principiem.

 

"Esmu gandarīta, ka šogad Ilgtspējas indeksam pievienojušies jauni uzņēmumi, kas šādi demonstrē drosmi, atklātību un apņemšanos pilnveidot savu sniegumu. Šī novērtējuma dalībnieki spēj ne tikai ietekmēt savas nozares attīstību, bet arī sekmēt valsts ilgtspēju. Septiņu gadu laikā ir izveidojies sava veida klubiņš, kas regulāri veic savu pašvērtējumu, aktīvi izmanto piedāvātās izglītības iespējas un veic pasākumus, lai pilnveidotu savu risku un procesu vadību,” norāda Dace Helmane, Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūta vadītāja.

 

Ilgtspējas indeksa 2016 rezultāti:

  • Platīna kategorija: “Cemex”, "Latvenergo", “RIMI Latvia” un "Ventspils nafta termināls".
  • Zelta kategorija: “Balta”, "Cēsu alus", "Coca-Cola HBC Latvia", "Grifs AG", "Latvijas Dzelzceļš”, "Latvijas Kuģniecība", "Latvijas Loto", “Latvijas Mobilais telefons”, “Nordea banka”, "Putnu fabrika Ķekava", "Rīgas siltums", Rīgas Tehniskā universitāte, “Sadales tīkls”, “SEB banka", "Starptautiskā lidosta "Rīga"", “Swedbank”, “Ventspils reiss”.
  • Sudraba kategorija: “4Finance”, “AbbVie”, "Augstsprieguma tīkls", "Baltic International Bank", “Compensa Vienna Insurance Group UADB Latvijas filiāle”, “Daugavpils siltumtīkli”, "DHL Latvia", "LatRosTrans", “Latvijas Autoceļu uzturētājs”, “LDz Cargo”, “Liepājas RAS”, “Liepājas enerģija”, “Maxima Latvija”, “Melnā kafija”, Rīgas Starptautiskā ekonomikas un biznesa vadības augstskola, “Rīgas ūdens”, “Roche Latvija”, “Siguldas būvmeistars”, “Tele2”, “ZAAO”.
  • Bronzas kategorija: "AE Partner", "Atea Global Services", “Citrus Solutions”, “Danske Bank”, “FN Serviss”, “Inchape Motors Latvia”, “Latvijas Televīzija”, “Lauku atbalsta dienests”, “Strenču psihoneiroloģiskā slimnīca”, “Vidzemes slimnīca”, “Wunderkraut Latvia”.

 

Par Ilgtspējas indeksu:

"Ilgtspējas indekss" ir stratēģisks vadības instruments, kas balstīts uz starptautiski atzītu metodoloģiju, palīdzot uzņēmumiem novērtēt savas darbības ilgtspēju un korporatīvās atbildības līmeni piecās jomās - stratēģijā, tirgus attiecībās, darba vidē, vidē un sabiedrībā. Iniciatīvas partneri ir Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūts un nacionālā līmeņa sociālie partneri Latvijas Darba devēju konfederācija un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība.

 

ATPAKAĻ UZ VISIEM JAUNUMIEM