RU
EN

19.10.2016 Drošākās valstis, izvēloties ceļojuma galamērķi

Tuvojoties ziemas sezonai, vairums cilvēku apsver iespēju doties ceļojumos uz siltākām zemēm. Viens no būtiskākajiem kritērijiem, plānojot ceļojumu, ir nepakļaut sevi un līdzcilvēkus dažādiem ģeopolitiskajiem draudiem, kas šobrīd aktuāli vairākās pasaules valstīs. Tomēr uztraukumam nav pamata, ja ceļojuma galamērķis tiek rūpīgi izvērtēts. Apdrošināšanas kompānija Compensa Vienna Insurance Group UADB apkopojusi drošākās valstis, uz kurām doties atpūtā.

 

Ja ir vēlēšanās pagarināt vasaras sezonai raksturīgos laika apstākļus, ieteicams doties uz saulaino Portugāli, kura, daudziem par pārsteigumu, ierindojas piektajā vietā pasaules drošāko ceļojumu galamērķu sarakstā. Tūristi izmanto iespēju sērfot, nirt, doties ūdens ekskursijās un novērot savvaļas delfīnus Atlantijas okeānā. Piemērota izvēle arī tiem, kuri vēlas iepazīt vietējās atpūtas vietas.

 

Plānojot drošu ceļojumu, ieteicams doties uz tālo Jaunzēlandi, kurai raksturīgs subtropisks klimats un mērena temperatūra. Nereti Jaunzēlandi dēvē par atmiņā paliekošāko ceļojuma galamērķi, pateicoties tās dabas daudzveidībai, ūdeņiem pārbagātām upēm, vulkāniskas izcelsmes ezeriem, ledājiem, kalniem un mežiem. Siltākie mēneši šajā valstī ir decembris, janvāris un februāris, savukārt aukstākie - jūnijs, jūlijs, augusts.

 

Varbūt ne saulainākais un siltākais, tomēr saskaņā ar globālā miera indeksa rādītājiem visdrošākais ceļojumu galamērķis 2016. gadā ir Islande, kur iespējams apmeklēt pasaulē lielāko ģeotermālo ūdeņu baseinu Blue Lagoon. Objekts ievērojams ar tā dziedinošo un relaksējošo spēku ķermenim un dvēselei. Tāpat šī ir iecienīta tūrisma valsts, pateicoties Ziemeļblāzmas skatiem. Islande ir īpaši pievilcīga zirgu mīļotājiem, jo piedāvā iespēju doties garās izjādēs gar okeāna krastu.

 

Par visnotaļ drošiem ceļojumu galamērķiem atzīstamas arī tādas valstis kā Dānija, Austrija, Japāna, Austrālija, Čehija, Kanāda, Slovēnija un Somija. Šajās valstīs novērojami zemākie terorisma draudi, labvēlīga politiskā situācija, nav izteiktu pilsoņu nemieru, piketu vai laupīšanu.

 

“Neatkarīgi no ceļojuma galamērķa svarīgi tomēr atcerēties par neparedzētiem gadījumiem, kas var izjaukt ilgi gaidītās brīvdienas. Lai ātri atrisinātu negaidītas situācijas un neciestu zaudējumus kāda nepatīkama starpgadījuma dēļ, ir vērts iegādāties ceļojuma apdrošināšanu, kas prasa nelielu ieguldījumu, bet gādā par to, lai ceļojuma laikā neraizētos par neparedzētiem izdevumiem un neuztrauktos negaidītās situācijās,” norāda Compensa Vienna Insurance Group UADB Latvijas filiāles Riska parakstīšanas departamenta vadītājs Kaspars Neivalds.

 

ATPAKAĻ UZ VISIEM JAUNUMIEM