RU
EN

02.11.2016 Drošības pasākumi tavam auto

Par savas automašīnas drošību ir jārūpējas, jo, lai arī apdrošināšana parūpēsies par zaudējumu finansiālo pusi, nekas pilnībā nespēs atlīdzināt emocionālos pārdzīvojumus par sabojātu, nozagtu vai aplaupītu auto. Esam sagatavojuši sarakstu ar vairākiem drošības pasākumiem, kuri jums palīdzēs pasargāt savu spēkratu no nevēlamiem bojājumiem vai ļaundaru darbībām.

 

Parūpējieties par kvalitatīvas signalizācijas uzstādīšanu

Ja jūsu automašīnai tiks uzstādīta signalizācijas sistēma, ļaundarim būs nepieciešams ilgāks laiks, lai no neitralizētu, līdz ar to, pastāv lielāka iespēja, ka viņš centieniem tikt mašīnā atmetīs ar roku.

 

Ir arī dažādas citas lietas, kuras izmantojot, jūs varat pasargāt savu spēkratu no zagļiem, piemēram, imobilaizers un auto izsekošanas iekārta.

 

Pārliecinieties, vai automašīnas signalizācija darbojas pareizi. Ja tā līdz šim ir pildījusi savu funkciju, taču, iebraucot, piemēram, kādā stāvvietā, to vairs nevar ieslēgt, meklējiet citu vietu, kur novietot savu spēkratu.

 

Ja signalizācijas pultī ir viena kopīga poga tās ieslēgšanai un izslēgšanai, pastāv lielāka iespēja, ka zagļi var ierakstīt signalizācijas atslēgšanas kodu.

 

Bezkontaktu imobilaizers ir efektīvs risinājums automašīnas drošībai, jo tas neļauj zaglim iedarbināt auto motoru, pat tad, ja viņš jau ir izslēdzis signalizāciju un iekļuvis mašīnā.

 

Lai justos droši gan par sevi, gan arī savu auto, ņemiet vērā dažus padomus, kuri noderēs, esot uz ceļa.

Piedaloties satiksmē, drošāk jutīsies tas autovadītājs, kurš būs iemācījies, kā rīkoties negaidītās situācijās.

 

Tā kā šoferis visvairāk informācijas uztver, izmantojot redzi, nepieciešams parūpēties, lai mašīnas stikli un spoguļi būtu tīri, un nekas neaizsegtu skatu uz brauktuvi, kā arī sāniem un aizmuguri.

 

Kad esat pie stūres, nekoncentrējat skatienu tikai vienā virzienā. Šoferim jāpārredz visa apkārtne.

 

Tas, ka jūs braucat prasmīgi, nenozīmē, ka jūs braucat droši. Gudrs autovadītājs pratīs arī paredzēt, kā attīstīsies situācija, kura šobrīd notiek uz ceļa.

 

Tajā pašā laikā tie šoferi, kuri vada auto jau vairākus gadus, nereti piemirst, ka kopā ar viņiem uz ceļa atrodas arī mazāk pieredzējuši vadītāji, kuri var sagādāt negaidītus pārsteigumus.

 

Prasme apstāties ir ļoti svarīga, esot uz ceļa. To, kāds būs apstāšanās ceļa garums, nosaka reakcijas laikā nobrauktais attālums un bremzēšanas ceļš. Piemēram, ja brauksit ar ātrumu 50 km/h, vienā sekundē mašīna nobrauks jau 14 metrus, savukārt, braucot ar ātrumu 100 km/h, šis attālums būs jau 28 metri.

 

Lai arī bremzes spēj mūs glābt no negadījumiem, labas autovadītājam neparedzētās situācijās jāprot izmantot arī gāzes pedāli un stūri.

 

Statistikas dati norāda, ka alkohola reibums un telefona izmantošana pie stūres ir galvenie iemesli, kādēļ notiek negadījumi, tomēr jāteic, ka ir vēl viens avāriju cēlonis – nogurums. Pirms sēdieties pie stūres, pārdomājiet, vai esat tam gatavs.

 

Laika apstākļi Latvijā ir ļoti mainīgi, tādēļ aicinām aizdomāties par savu un automašīnas drošību negaisa vai lietusgāžu laikā.

Tas, ka automašīnas nedrīkst novietot zem kokiem, ir zināms gandrīz visiem, tomēr der atcerēties, ka savus spēkratus negaisa laikā nevajadzētu atstāt arī zem elektrības stabiem, reklāmas stendiem, celtniecības sastatnēm un citām konstrukcijām, kuras spēcīga vēja dēļ var uzkrist virsū mašīnai. Tāpat arī, protams, aiztaisiet logus un lūku.

 

Rīgā, kā arī citās Latvijas pilsētās spēcīga lietus laikā mēdz applūst brauktuves. Ja vien tas ir iespējams, centieties izvairīties no braukšanas pa šādām ielām, jo ūdens var iekļūt dzinējā, un to var sabojāt.

 

Visbeidzot, ja vēlaties justies droši par savu automašīnu ilgtermiņā, iegādājieties KASKO apdrošināšanu, un neaizmirstiet, ka bez OCTAS satiksmē piedalīties nedrīkst.

 

ATPAKAĻ UZ VISIEM JAUNUMIEM