RU
EN

29.12.2016 4 Budžetam draudzīgas vietas, kur doties ziemas brīvdienās kalnu slēpotājiem

Dodoties slēpot brīvdienās, jārēķinās ar to, ka būs nepieciešama diezgan liela naudas summa, taču, ja pratīsiet gudri izvēlēties ceļojuma galamērķi un citus pakalpojumus, noteikti varēsiet ietaupīt. Protams, ir atrodamas vietas, kuru apmeklēšanai nepieciešama vesela bagātība, taču, ņemot vērā ekonomikas lejupslīdi un pieaugošās degvielas cenas, vairāki ceļojumu operatori piedāvā braucienus uz kalniem par salīdzinoši izdevīgām cenām.

 

Pirms ķeraties pie vēlamā galamērķa meklēšanas, noteikti padomājiet par to, ar kādām papildus izmaksām nāksies rēķināties. Viena no tām noteikti ir ceļojumu apdrošināšana. Šādas polises iegāde ir ieteicama ikvienam, kurš dodas uz ārvalstīm, turklāt tās nozīme pieaug tajā brīdī, kas grasāties nodarboties ar aktivitātēm, kuras saistītas ar apdraudējumu veselībai un dzīvībai.

 

Ķersimies klāt iespējamo ceļojumu galamērķu izvēlei. Ja plānojat doties uz kādu no iecienītākajām vietām, kuras apmeklē kalnu slēpotāji – Šveici, Austriju, Franciju, Itāliju vai Vāciju, ņemiet vērā, ka tur noteikti nāksies izdot lielas naudas summas. Tajā pašā laikā tepat netālu ir pieejamas vairākas pietiekami kvalitatīvas alternatīvas. Jāteic, ka negatīvā reputācija par šī reģiona piedāvātajiem tūrisma pakalpojumiem ir pārspīlēta – veicot izpēti, iespējams atrast vietas, kur slēpot un apmesties iespējams par ļoti izdevīgām cenām. Taču, plānojot slēpošanas inventāra īri, jāņem vērā, ka ne vienmēr vietējie iedzīvotāji pratīs angļu valodu, tādēļ ieteicams nodrošināties ar savu aprīkojumu.

 

Polija. Šajā valstī slēpotāju iecienītākā vieta ir Zakopane – pilsēta, kas atrodas uz dienvidiem no Krakovas. Lai arī tās infrastruktūra nav tik kvalitatīva kā Šveicē, tā noteikti ir apskates vērta. Ja vēlies iegūt plašāku informāciju par Zakopani un slēpošanas iespējām šajā vietā, ienāc šeit - www.zakopane-life.com vai www.skiclub.co.uk.

 

Čehija. Krkonoše ir iecienīta vieta tūristu vidū, tomēr, ja vēlaties vēl vairāk ietaupīt, jums būs jādodas uz Spindleruv Mlyn. Salīdzinot ar Šveici, šai vietai trūkst šarma, taču to lieliski kompensēs lētais un gardais čehu alus, turklāt, dodoties slēpot, pa ceļam varat aplūkot skaisto Prāgu. Ja vēlies uzzināt ko vairāk par slēpošanas iespējām Čehijā, ienāc www.czechtourism.com.

 

Bulgārija. Vecākais un lielākais slēpošanas cienītāju galamērķis ir Borovets ciemats, kas ir pilnībā modernizēts un var lepoties ar trasēm 2,6 km garumā. Ienāc šeit - www.skiclub.co.uk/Borovets, ja vēlies uzzināt vairāk par šo vietu.

 

Krievija. Vēlies doties vēl tālāk uz austrumiem? Divu stundu braucienā no slavenajiem Sočiem, kur notika Ziemas Olimpiskās spēles, atrodas valsts populārākais slēpošanas centrs “Krasnaja Poļana”, kur varēsit izbaudīt ziemas priekus. Ja vēlies uzzināt ko vairāk, ienāc šeit - www.skiclub.co.uk/Krasnaya-Polyana.

 

Kad doties?

Ja vēlies ceļot izdevīgi, noteikti izvairies no brauciena plānošanas skolēnu brīvlaikā. Februāris ir aktīvākais laiks, kad ģimenes ar bērniem dodas slēpot, tādēļ šajā periodā gan transports, gan arī dzīvošana izmaksā lielas naudas summas, turklāt rindas uz pacēlājiem ir bezgalīgas.

 

Izdevīgākais laiks, kad doties slēpot, ir decembris (sezonas sākums, neparedzama sniega kārta) un janvāris (īsas dienas un sniega vētru iespējamība). Ja dodaties ceļā kompānijā, apsveriet domu par mājiņas īri ciematā, tā jūs ietaupīsiet vairāk naudas. Ja rezervējat ceļojumu pēdējā brīdī, pārbaudiet laika prognozi. Cenas nereti sāk kristies aptuveni mēnesi pirms brauciena dienas, taču jūs varat ietaupīt pat pusi līdzekļu, ja iegādāsities ceļojumu tikai dažas dienas pirms došanās ceļā.

 

ATPAKAĻ UZ VISIEM JAUNUMIEM