RU
EN

03.01.2017 Kas būtu jāiegaumē, braucot pa apledojušu ceļu?

1. Samaziniet ātrumu. Lēna braukšana ir svarīgākais priekšnoteikums drošai braukšanai pa apledojušu un apsnigušu ceļu. Braucot ātri, jūs riskējat pazaudēt kontroli pār transportlīdzekli, kā arī, būs daudz grūtāk nobremzēt. Neatkarīgi no tā, ar kādu automašīnu braucat, un uz kāda ceļa atrodaties, pat uz šosejām nav prātīgi braukt ātrāk par 70 km/h, ja brauktuve ir apledojusi. Turklāt vairumā gadījumu ieteicams braukt vēl lēnāk. Noslīdēt no ceļa iespējams pat, braucot ar ātrumu 15 km/h. Ja jūs jūtat, ka automašīnu uz brauktuves “nēsā”, tas nozīmē, ka nepieciešams braukt lēnāk.

 

2. Nepārcentieties spiežot bremzes! Nepiemērota bremžu izmantošana noved pie kontroles zaudēšanas pār transportlīdzekli. ABS (bremžu pretbloķēšanas sistēma) uz ledainām un apsnigušām virsmām nestrādā efektīvi, tādēļ var gadīties, ka riteņi nobloķējas.

 

3. Lietojiet drošības jostu! Par spīti tam, ka šo padomu gadu no gada atkārto gan policija, gan CSDD, joprojām ir pietiekami daudz autovadītāju un pasažieru, kuri neizmanto drošības jostas, apdraudot gan savu, gan arī pārējo pasažieru dzīvības.

 

4. Izvairieties no braukšanas pa apledojušiem ceļiem. Labākais veids, kā neiekļūt ceļu satiksmes negadījumā, ir vienkārši izvairīties no slidenām brauktuvēm.

 

5. Pievērs uzmanību laika prognozei. Padari laika ziņu aplūkošanu par ikdienišķu darbību, it īpaši ziemā, tas tev palīdzēs būt sagatavotam bīstamām situācijām.

 

6. Neaizmirstiet par apdrošināšanu. Esot uz ceļa, der atcerēties, ka neviens autovadītājs nav imūns pret automašīnas saslīdēšanu. Tā var notikt ar jebkuru, jo laika apstākļi Latvijā, tāpat kā citi satiksmes dalībnieki, mēdz būt diezgan neparedzami. Tieši tāpēc šoferiem jābūt tālredzīgiem un jānodrošinās pret negadījumiem jau laicīgi. Viens veids, kā to iespējams izdarīt, ir, iegādājoties apdrošināšanu. Ja vēlaties iegūt lielāku drošības sajūtu, papildus OCTA polisei, ziemas laikā iesakām iegādāties arī KASKO polisi, jo tā ietver daudz plašāku risku klāstu, un tādu aukstajā laikā ir ne mazums.

 

ATPAKAĻ UZ VISIEM JAUNUMIEM