RU
EN

11.01.2017 5 padomi kas palīdzēs sagatavoties ziemas braukšanai

Kad ziemeļu puslodē rudeni nomaina ziema, pienāk laiks, kad autovadītājiem nākas sastapties ar dažādiem izaicinājumiem, kurus rada laika apstākļi. Sniegs, lietus, migla un ledus padara uzmanīgākus ne tikai gājējus, bet arī tos, kuri sēž pie stūres, jo ziemas laikā pieaug ceļu satiksmes negadījumu skaits.

 

Ir vairāki paņēmieni, kurus jūs varat izmantot jau šobrīd, lai padarītu savu mašīnu drošāku braukšanai ziemas apstākļos. Tādējādi jūs pasargāsit sevi un savus pasažierus no problēmām, kuras automašīnai var radīt aukstais laiks. Piedāvājam jums piecus veidus, kā sagatavoties ziemas braukšanai.

 

1. Sagatavo automašīnas “pirmās palīdzības” komplektu ziemai. Šī ir viena no svarīgākajām lietām, kas var palīdzēt, ja uz ceļa atgadīsies kāda ķibele. Dzīvē var gadīties neparedzamas situācijas, tādēļ lietas, kas paņemtas līdzi automašīnā var pat izglābt jūsu dzīvību. Auto “pirmās palīdzības” komplektā nepieciešams iekļaut: kabatas lukturīti, ceļa signālraķetes (lai pievērstu citu autovadītāju uzmanību”, aptieciņu, dažas segas, siltā apģērba kārtu (šoferim), dažus pārus siltu cimdu, radio aparātu, uzlādētu mobilo telefonu (ārkārtas zvaniem), maisiņu ar smiltīm (ja nākas iestrēgt uz slidena ceļa), ledus skrāpi un kādu našķi enerģijai (ja gadās ilgi netikt pie silta ēdiena). Vislabāk šīs lietas salikt kādā kastē, un pēc sezonas beigām tās pārskatīt, lai ziemā atkal varētu izmantot.

 

Vēl viens “pirmās palīdzības” komplekts, par kuru būtu nepieciešams parūpēties ikvienam atbildīgam šoferim, ir automašīnas apdrošināšanas iegāde. Lai arī OCTA ir vajadzīga un noder visiem sauszemes transportlīdzekļu vadītājiem, aukstajā laikā ieteicams padomāt arī par visu risku polises – KASKO iegādi.

 

2. Pārbaudiet automašīnas dzinēja dzesēšanas šķidruma un antifrīza līmeni. Antifrīzs ir maģisks šķidrums, kas pasargās jūsu auto dzinēju no sasalšanas aukstos laika apstākļos. To neizmantojot, dzinējs patiešām var sasalt, un jūs riskējat ar palikšanu ceļa malā, jo mašīnu vairs nebūs iespējams iedarbināt.

 

Komplekts auto dzinēja dzesēšanas šķidruma līmeņa pārbaudīšanai ir pieejams gandrīz ikvienā automašīnu preču veikalā. To izmantojot, jūs ātri varēsit noskaidrot, vai dzesēšanas šķidrums ir nepieciešamajā daudzumā. Tāpat, izmantojot automašīnas lietošanas norādījumus, jūs varat noskaidrot antifrīza daudzumu. Tā papildināšana ir vienkārša, un ikvienam autovadītājam būtu jāzina, kā tas jādara.

 

3. Pārbaudiet spiedienu riepās, kā arī to protektora dziļumu. Labas riepas ir primārais nosacījums mašīnas stabilitātes saglabāšanai, esot uz ceļa ziemas apstākļos. To, vai jūsu automašīnas riepas ir atbilstošā stāvoklī, var pārbaudīt salīdzinoši vienkārši. Pirmkārt, noskaidrojiet spiedienu riepās. To iespējams izdarīt ar speciālu mērierīci, kas atrodama vairākās degvielas uzpildes stacijās un visos auto servisos. Tāpat pievērsiet uzmanību riepu protektora dziļumam. Kā zināms, Latvijā no 1.decembra visām mašīnām jābūt aprīkotām ar ziemas riepām, kurām ir attiecīgs protektora dziļums – vismaz 4 milimetri.

 

4. Izmantojiet ziemas vējstiklu tīrīšanas šķidrumu. Vējstiklu tīrīšanas šķidrumu sastāvs aukstajai un siltajai gada sezonai atšķiras, tādēļ ziemas apstākļos noteikti vajag izmantot to, kurš piemērots zemai gaisa temperatūrai. Tas nesasals, nokļūstot uz vējstikla, kā arī palīdzēs notīrīt ledu, sniegu un netīrumus.

 

5. Izmantojiet laika apstākļiem atbilstošu motora eļļu. Jo zemāka gaisa temperatūra, jo šķidrāka eļļa nepieciešama. Eļļas viskozitāti norāda pirmais skaitlis tās raksturojumā. Jo mazāks skaitlis, jo labāka viskozitāte aukstos laika apstākļos. Piemēram, 5W-30 eļļa ziemai būs piemērotāka nekā 10W-30.

 

Lai arī visi iepriekš minētie padomi ir ļoti svarīgi un noderīgi, vadot auto ziemas periodā, pirmais, kas jāatceras, sēžoties pie stūres jebkurā gadalaikā – brauciet uzmanīgi un atbildīgi!

 

ATPAKAĻ UZ VISIEM JAUNUMIEM