RU
EN

20.01.2017 Ieteikumi situācijai, kad automašīna iestigusi sniegā

Nepastāvīgajos laika apstākļos, kādi Latvijā valda ziemas sezona, autovadītājiem ir jābūt gataviem uz gandrīz visu, jo vienā dienā aiz loga snieg sniegs, bet citā – jau līst lietus. Protams, primāri ziemā autovadītājiem jāsastopas ar izaicinājumiem, kurus rada snigšana. Ja tā ir intensīva, var gadīties, ka, pārvietojoties no viena punktu uz otru, mašīna saslīd vai iestieg sniegā. Esam sagatavojuši jums svarīgākos ieteikumus, kā rīkoties, ja auto ir iestidzis sniegā.

 

• Pirmkārt, centieties saglabāt mieru. Ja jūsu autovadītāja pieredze nav pietiekoši ilga, kā arī aizmugurējā sēdeklī raud nobijušies bērni, vai arī pašiem jāsteidzas uz kādu svarīgu tikšanos, centieni nomierināties var pilnībā neīstenoties. Taču labākais, ko jūs šādā situācijā varat darīt, ir dziļi ieelpot, sakopot domas un censties domāt racionāli, nevis celt paniku.

 

• Otrkārt, jums nepieciešams atcerēties gan par savu, gan arī pārējo pasažieru un satiksmes dalībnieku drošību. Atcerieties - pasaulē nav tādu priekšnieku, kuri atlaiž savus darbiniekus tikai, ka viņi ir nokavējuši darbu, jo mašīna iestiga sniegā. Labāk nokļūt darbā vēlāk, nevis tikt ievietotam slimnīcā.

 

• Treškārt, šādā situācijā jums noteikti varētu palīdzēt tas, ka automašīna būtu aprīkota ar ziemas vai vismaz vissezonas riepām, kurām ir pietiekami dziļi protektori, kas veidos saķeri ar sniegu. Ja jūs ceļojat ārvalstīs un nonākat šādā situācijā, noteikti pārbaudiet to, kādi konkrētajā valstī ir noteikumi par auto aprīkošanu ar riepām attiecīgajā sezonā. Ir reģioni, kuros aizliegts likt riepas ar ķēdēm. Un atcerieties – katram šoferim mašīnā ir jābūt lāpstai, turklāt tā jāved līdzi vēl pirms sniega parādīšanās. Kā jau minējām – laika apstākļi mēdz būt neparedzami, tomēr noder arī laika ziņu papētīšana.

 

Taču, ko darīt, ja, par spīti drošai un atbildīgai braukšanai esat iestiguši sniegā un neizdodas no tā izkļūt? Iesakām izmēģināt šīs stratēģijas, kuras sagatavojuši drošas braukšanas eksperti:

 

  • Necentieties spiest gāzi grīdā no visa spēka. Tādējādi jūs panāksit to, ka riteņi, aktīvi griežoties, padziļinās bedri zem tiem, kā arī pastāv risks sabojāt riepas.
  • Pārslēdzieties mazākajā iespējamā pārnesumā un lēnām centieties braukt atpakaļgaitā. Pēc tam apstājieties un tikpat lēni mēģiniet braukt uz priekšu. Ja paveiksies, jums šādā veidā izdosies iekustināt automašīnu.
  • Ja tomēr šis paņēmiens nenostrādā, pagrieziet stūri uz vienu pusi un mēģiniet to pašu vēlreiz – lēnām pabrauciet uz aizmuguri un pēc tam uz priekšu.
  • Joprojām nekādu rezultātu? Izkāpiet no automašīnas (pārliecinieties, ka ir izmantota rokas bremze) un mēģiniet ar lāpstu atbrīvot vietu ap riteņiem no sniega. Ja jums līdzi ir smiltis, kaut vai tās, kuras izmanto kaķu kastītēs, vai arī kartona gabals, novietojot to zem aizmugurējām riepām un mēģiniet atkal pabraukt uz priekšu un atpakaļ.

Ziemas sezonā daudzi autovadītāji sastopas ar šādu problēmu, proti, mašīnas iestigšanu sniegā. Ja neizdodas tikt ārā pašu spēkiem, daudzi mēģina zvanīt tuviniekiem, lūdzot palīdzību. Taču, ko darīt, ja nav kam piezvanīt? Viens no variantiem, ko piedāvā “Compensa” apdrošināšanas polise KASKO, ir diennakts tehniskā palīdzība uz ceļa. Ja jums gadīsies ķibele ar automašīnu, piemēram, beigsies benzīns, aukstā rītā to nevarēsit iedarbināt vai, kā šajā gadījumā, nevarēsit tikt ārā no kupenas, atliks piezvanīt diennakts tehniskās palīdzības servisam, un dienesta darbinieki dosies jums palīgā.

 

Veiksmīgu ceļu, un esiet uzmanīgi!

 

ATPAKAĻ UZ VISIEM JAUNUMIEM