RU
EN

12.05.2017 Aicina iedzīvotājus domāt par savu automašīnu drošību

2017. gada pirmajos trīs mēnešos Latvijā nozagtas jau 216 automašīnas, no kurām 114 gadījumos tika nozagti 2005. izlaiduma gada un jaunāki auto. Saskaņā ar apdrošināšanas kompānijas Compensa apkopoto statistiku starp riska grupā esošajām automašīnām parādījušās jaunas automašīnu markas un šobrīd tiek zagtas arī tādas automašīnas, kuras pirms tam zagļi izvēlējās samērā reti.

 

Balstoties uz Compensa datiem, auto zādzību skaits gada pirmajā ceturksnī, attiecībā pret šo pašu periodu pagājušajā gadā, ir dubultojies. Arī valstī kopumā redzams, ka ar katru mēnesi zādzību skaits ir palielinājies, un tirgū visvairāk zādzību paveikts tieši martā, kad nozagta 41 automašīna. Kā liecina Valsts policijas dati, zagļi izvēlas arvien jaunākas automašīnas un 49% gadījumu tiek aizdzītas 2007. gada izlaiduma mašīnas vai jaunākas.

 

Aplūkojot visu šī gada automašīnu zādzību statistiku, redzams, ka zagļu vidū visiekārojamākā automašīnu marka joprojām ir BMW – šī gada pirmajā ceturksnī nozagtas jau 53 automašīnas. Visbiežāk tika aizdzīti tieši 3.sērijas BMW auto – šī gada pirmajos trīs mēnešos nozagtas jau 19 automašīnas, kas ir vairāk nekā uz pusi lielāks paveikto zādzību skaits, salīdzinot ar šo pašu periodu 2016. gadā, kad tika aizdzītas 8 mašīnas. Otro vietu šajā anti-topā ieņem Volkswagen – pieredzēti 47 šīs markas  nozagšanas gadījumi. Savukārt trešajā vietā starp zagtākajām automašīnu markām ierindojas Audi – nozagtas 22 automašīnas.

 

Strauji palielinājies arī tādu automašīnu marku zādzību skaits, kuras pirms tam nebija guvušas sevišķu zagļu ievērību. Tā, piemēram, ja visa 2016. gada garumā (tāpat arī 2015. gadā) tika aizdzīta viena Nissan X-trail markas automašīna, tad šī gada pirmajos trīs mēnešos vien nozagtas jau 5 šīs markas automašīnas. Līdzīga situācija vērojama ar Nissan Quasqai, kur 2015. gadā nebija neviens zādzības gadījums, pērn visa gada garumā – viens, bet šī gada pirmajā ceturksnī – jau trīs.

 

Lai mazinātu auto nozagšanas riskus, konsultējoties ar specializētu autoservisu ekspertiem, atbilstoši konkrētajai automašīnas markai un modelim, iesakām uzstādīt papildu drošības sistēmas. Risinājumi ir ļoti dažādi – papildu signalizācija, papildu imobilaizeri, meklēšanas sistēmas. Īpaša liela uzmanība drošības jautājumiem būtu jāpievērš tiem automašīnas īpašniekiem, kuru auto uzstādīta tā saucamā bezatslēgas jeb keyless-entry  sistēma. Diemžēl šāda sistēma ir ne tikai ērti lietojama klientam, bet arī viegli “uzlaužama” ļaundariem.

 

“Mūsdienās ļoti daudziem cilvēkiem sadzīve bez automašīnas ir gandrīz vai neiedomājama - tā sniedz vērtīgu atbalstu ikdienas gaitās un nosacīti arī neatkarību dienas plānošanā. Lai nebūtu jāpaliek bez šīm auto sniegtajām ērtībām, aicinu pievērst tiešām pastiprinātu uzmanību sava spēkrata drošībai. Autozagļi joprojām ir aktīvi, taču, pienācīgi sagatavojoties, savu auto ir iespējams pasargāt,” norāda Kaspars Neivalds, Compensa Vienna Insurance Group ADB Latvijas filiāles vadītājs.

 

ATPAKAĻ UZ VISIEM JAUNUMIEM