10 lietas, kurām vienmēr jāatrodas automašīnā

2019. 02. 26


10 lietas, kurām vienmēr jāatrodas automašīnā

Automašīna daudziem ir kļuvusi par svarīgu dzīves elementu - tajā tiek pavadīts pietiekami daudz laika, tādēļ svarīgi, lai tā būtu maksimāli ērta. Protams, esot ceļā, jāpadomā arī par drošību. Vai zini, kādām lietām vienmēr jāatrodas automašīnā, lai braukšana būtu ērta, patīkama un droša? Lasi tālāk un uzzini!

Aptieciņa

Iespējams iegādāties gatavu auto aptieciņu, kur jau ir viss nepieciešamais. Ieteicams regulāri pārskatīt aptieciņas saturu, lai pārliecinātos, ka tajā ir viss vajadzīgais – vienreizējās lietošanas cimdi iepakojumā, saspraužamās adatas, šķēres ar noapaļotiem galiem, mākslīgās elpināšanas maska iepakojumā, trīsstūrveida pārsējs, leikoplasts, dažādu izmēru plāksteri, tīklveida saite, folijas sega, marles saite, marles komprese.

Virve vilkšanai

Nepieciešama arī virve automašīnas vilkšanai –nekad nav zināms, kad tā var noderēt.

Ugunsdzēšamais aparāts

Automašīnas bagāžniekā vienmēr jābūt arī ugunsdzēšamajam aparātam. Pirms tā iegādes svarīgi iepazīties ar informāciju par aktuālajām prasībām attiecībā uz ugunsdzēšamo aparātu automašīnām.

Avārijas brīdinājuma zīme

Ceļā nevajadzētu doties arī bez avārijas brīdinājuma zīmes. Pirms piedalīšanās ceļu satiksmē svarīgi iepazīties ar pareizas avārijas brīdinājuma zīmes lietošanas vadlīnijām.

Domkrats

Domkrats paredzēts kravas (transporta līdzekļa) pacelšanai nelielā augstumā, lai veiktu riepas nomaiņu vai cita veida remontu.

Transportlīdzekļa dokumenti

Ceļu satiksmes noteikumi paredz vairākus dokumentus, kam vienmēr jābūt līdzi ceļā. Pēc pieprasījuma tie jāuzrāda ceļu policistiem. Pirmais svarīgais dokuments ir autovadītāja apliecība (tiesības). Tāpat svarīgi, lai līdzi ir arī transportlīdzekļa reģistrācijas dokumenti. Ja autovadītājs šos dokumentus uzrādīt nevar, policija var piemērot sodu. Transportlīdzeklim, kas piedalās ceļu satiksmē, nepieciešama arī OCTA. Taču Latvijas teritorijā OCTA polisi papīra formātā ņemt līdzi nav obligāti – tās esamība un derīguma termiņš tiek pārbaudīti elektroniski. Citādāk ir, ja ar transportlīdzekli šķērso Latvijas robežu – tādā gadījumā līdzi jāņem OCTA polises izdruka.

Navigācija

Jaunākie auto modeļi jau ir aprīkoti ar navigācijas sistēmu, taču ir arī automašīnas, kur par to jāpadomā pašam īpašniekam. Navigācijas sistēma palīdzēs ātrāk un ērtāk nokļūt galamērķī, kā arī ļaus izvairīties no sastrēgumiem.

Telefona turētājs

Daudziem autovadītājiem ir paradums braukšanas laikā runāt arī pa telefonu. Lai tas būtu ērti un droši, noderīgs ir telefona turētājs. Tādā veidā var ērti redzēt, kurš zvana, kā arī atbildēt uz zvanu ar skaļruņa starpniecību.

Birste – skrāpis

Ziemas laikā, kad laika apstākļi nelutina, neiztikt arī bez birstes – skrāpja. Skrāpītis palīdzēs atbrīvot automašīnas stiklu no ledus kārtas, savukārt ar birstītes palīdzību pēc tam var notīrīt ledus pārpalikumus.

Vējstiklu tīrāmais šķidrums

Nepieciešams arī vējstiklu tīrāmais šķidrums. Lai iegādātos ziemas apstākļiem piemērotāko šķidrumu, svarīgi izlasīt, kas rakstīts uz etiķetes. Nav ieteicams izvēlēties šķidrumu, kā sastāvā ir metanols – tas var radīt draudus autovadītāja un pasažieru veselībai. Svarīgi uzmanību pievērst arī vējstiklu tīrāmais šķidrums, lai tas nebojātu transportlīdzekļa virsbūvi, vējstiklu slotiņas, lukturus un citas detaļas. Būtiski arī, lai šķidrums ir ar teicamu tīrītspēju – pēc tā lietošanas stiklam jābūt labi caurskatāmam.

Automašīna sen vairs nav luksus lieta – pārvietošanās ar to daudziem ir ikdienas sastāvdaļa. Lai brauciens būtu maksimāli komfortabls un drošs, parūpējieties par svarīgākajām lietām. Protams, šo sarakstu var papildināt ar daudziem citiem noderīgiem elementiem, vienlaikus paturot prātā, ka transportlīdzekli tomēr nevajadzētu pārvērst par noliktavu. Pretējā gadījumā braukt vairs nebūs ne ērti, ne droši.

Klientu atbalsts un apdrošināšanas iegāde
24/7 atbalsta tālrunis
Klientu apkalpošanas centri