Informācija par OCTA polisēm pēc Brexit

2020. 02. 14


Informācija par OCTA polisēm pēc Brexit

Saistībā ar Brexit ir radušies jautājumi, vai šis notikums kaut kādā veidā jau ir ietekmējis apdrošināšanas līgumus un vai esošās polises joprojām ir spēkā.
 
No š. g. 1. februāra līdz 31. decembrim ir noteikts pārejas periods, kura laikā uz Lielbritānijas robežas, kas tagad ir arī Eiropas Savienības robeža, joprojām netiek un līdz 2020. gada beigām netiks veiktas apdrošināšanas pārbaudes. Tas nozīmē, ka robežas šķērsotājiem šogad netiks prasīts uzrādīt OCTA polisi vai Zaļo karti.
 
Tajos gadījumos, kad Lielbritānijas teritorijā tomēr radīsies nepieciešamība pierādīt apdrošināšanas esamību, derīgs būs jebkurš apdrošināšanas līgums (OCTA polise vai Zaļā karte), kurš izdots konkrētajam transportlīdzeklim un kurā ir norādīts apdrošinātāja nosaukums, līguma numurs vai cita identificējoša informācija un līguma darbības periods.
 
Pagaidām atklāts paliek jautājums par to, kas notiks pēc pārejas perioda. Šobrīd mums precīzas informācijas par to vēl nav. Taču pastāv liela varbūtība, ka arī pēc pārejas perioda beigām uz Lielbritānijas robežas nenotiks OCTA polišu vai Zaļo karšu fiziska pārbaude.
Klientu atbalsts un apdrošināšanas iegāde
24/7 atbalsta tālrunis
Klientu apkalpošanas centri