Bērnu apdrošināšana ir Compensa piedāvāts pakalpojums vecāku sirdsmieram. Tas garantē, ka situācijā, kad notiek nelaimes gadījums, izmaksas pilnīgi vai daļēji kompensēs apdrošinātājs, tādējādi vecākiem ļaujot vairāk uzmanības pievērst bērna labsajūtai.
It visi vecāki vēlas, lai viņu bērni būtu vienmēr veseli un dzīvespriecīgi. Bet, ja rodas nepieciešamība pēc medicīniskas palīdzības, visi vecāki vēlas, lai bērni saņemtu pēc iespējas labāku un kvalitatīvāku veselības aprūpi.
Latvijā bērniem līdz 18 gadu vecumam pienākas bezmaksas veselības aprūpe, taču, lai saņemtu nepieciešamos pakalpojumus, nereti ir jāgaida rindas pie speciālistiem vairāku mēnešu garumā. Akūtās situācijās tas nav labs risinājums.
Lai sniegtu iespēju bērniem saņemt labāko pieejamo veselības aprūpi nekavējoties, savukārt vecākiem – lai sniegtu sirdsmieru par to, ka būs līdzekļi šo pakalpojumu apmaksai, apdrošinātājs Compensa piedāvā pakalpojumu bērnu nelaimes gadījumu apdrošināšana – bērnu apdrošināšana ir polises veids, kas paredzēts dažādu risku apdrošināšanai un atlīdzības saņemšanai, lai varētu segt ārstēšanas izdevumus.
Compensa bērnu apdrošināšana sniedz daudz priekšrocību, kas atvieglo vecākiem finanšu plānošanu un aizsargā neparedzētās situācijās. Dažas no būtiskākajām priekšrocībām:
Primāri – vecāku sirdsmieram. Diemžēl Latvija joprojām ir pirmajā vietā Eiropas Savienībā pēc bērnu traumatisma gadījumiem.
Bērnu apdrošināšana ir viens no privātpersonu apdrošināšanas veidiem, kas palīdz nodrošināties pret dažādiem riskiem, ar ko bērni saskaras ikdienā. Dati no medicīnas iestādēm skaidri rāda, ka bērnu traumatisms joprojām ir visai izplatīts, tādēļ šāda papildu apdrošināšana vecākiem ļauj nodrošināties pret papildu izdevumiem, kas varētu rasties saistībā ar bērna ārstēšanu.
Compensa bērnu apdrošināšanas polise ir radīta, domājot par:
E-klase ir būtiska izglītības sistēmas sastāvdaļa, ko ikdienā lieto 25 000 skolotāju un 150 000 ģimeņu visā Latvijā.
E-klase sadarbībā ar apdrošināšanas kompāniju Compensa ir izstrādājusi unikālu Drošā skolēna polisi. Plašs apdrošinājuma pozīciju klāsts un iepriecinoši augstas apdrošinājuma summas par zemu cenu. Plašāk skatīt Drošā skolēna polises piedāvājumu.
Daļēji tā ir taisnība – neuzmanība patiešām ir biežs cēlonis, kāpēc tiek gūtas traumas. Piemēram, nepaskatoties, kur tiek likts solis, aizķeras kāja, un seko kritiens. Cilvēki mēdz rīkoties neapdomīgi, pārvērtējot savas spējas un gūstot gan sasitumus, gan kaulu lūzumus. Tā gadās.
Negadījumi notiek arī pēkšņas un neparedzamas apstākļu sakritības dēļ, piemēram, kāds satiksmes dalībnieks izraisa avāriju, bet cieš cits braucējs, kas tobrīd atradies līdzās. Statistika liecina, ka pēdējā laikā salīdzinoši vairāk traumu gūst gājēji sadursmēs ar riteņbraucējiem vai personām, kas pārvietojas ar elektriskajiem skrejriteņiem.
Nē, tā nav taisnība.
Traumas sporta treniņos un sacensībās biežāk gūst bērni. Savukārt pieaugušie vairāk savainojas ikdienišķās sadzīviskās situācijās, piemēram, kopjot māju, strādājot dārzā, lietojot dažādus darbarīkus, cilājot smagumus, krītot no augstuma vai pārgalvīgi spēlējoties ar četrkājainajiem mājas mīluļiem.
Varbūt patiešām nenotiks. Taču ne vienmēr optimistiskās prognozes piepildās. Tāpēc nekad nesaki nekad – tā gandrīz pirms 200 gadiem savās “Pikvika kluba piezīmēs” ierakstīja Čārlzs Dikenss. Un mēs šos vārdus joprojām mēdzam atkārtot dažādās dzīves situācijās.
“Compensa” statistika liecina, ka gada laikā apdrošināšanas atlīdzība tiek izmaksāta aptuveni katram desmitajam (10,3 %) klientam, kuram iegādāta privātpersonu vai bērnu nelaimes gadījumu apdrošināšanas polise.
Tas ir maldīgs priekšstats.
Ir iespējams izvēlēties nelaimes gadījumu apdrošināšanas polisi ar dažādu risku segumu un dažādiem limitiem. No tā arī būs atkarīga polises cena. Piemēram, izvēloties standarta programmu, apdrošināšanas polise maksā tikai 8 eiro gadā. Turklāt, iegādājoties polisi akcijas laikā, piemēram, ar 25% atlaidi, gada maksa par to būs tikai 6,00 eiro jeb 50 centi mēnesī.
Vidējā atlīdzība, kas tiek izmaksāta cietušajiem pēc apdrošināšanas gadījuma iestāšanās, ir 312 eiro.
Taču atlīdzību apmērs ir ļoti atšķirīgs. To nosaka gan nelaimes gadījumos gūto traumu smagums, gan arī izvēlētās apdrošināšanas programmas.
“Compensa” līdz šim lielākā izmaksātā nelaimes gadījumu atlīdzība Latvijā ir 35 600 eiro. Šī summa tika izmaksāta pēc kāda satiksmes negadījuma, kurā cietušais guva smagas traumas ar vēlāk sekojošu invaliditāti.
Ar nelaimes gadījumu saistītās izmaksas un izdevumus apdrošinātājs kompensē atbilstoši apdrošināšanas polisē norādītajiem segumā iekļautajiem riskiem un nosacījumiem.
Ja pirms līguma slēgšanas ir nepieciešama konsultācija un detalizēts skaidrojums par risku seguma izvēli, uzdodiet savam apdrošināšanas speciālistam visus jautājumus, uz kuriem vēlaties saņemt skaidras atbildes.
Nekad nekautrējieties jautāt un arī pārjautāt, ja apdrošināšanas līgumā kaut kas šķiet neskaidrs.
Nelaimes gadījumu apdrošināšanā galvenie riski, par kuriem visbiežāk tiek izmaksātas atlīdzības, ir kaulu lūzumi un traumas. Ārstēšanās izdevumi tiek kompensēti tajos gadījumos, ja apdrošināšanas segumā ir iekļauts risks “Ārstēšanās izdevumi” un norādītas atbilstošas ārstēšanās izdevumu pozīcijas.
Kļūdains viedoklis!
Veselības apdrošināšana un nelaimes gadījumu apdrošināšana ir divi dažādi apdrošināšanas veidi ar atšķirīgiem nosacījumiem un dažādu risku segumu.
Veselības apdrošināšana nodrošina darbiniekus pret neparedzētiem izdevumiem par medicīnisko palīdzību saslimšanu gadījumos. Iegādājoties veselības apdrošināšanu, darba devējs saviem darbiniekiem nodrošina iespēju saņemt kvalitatīvus ārstniecības pakalpojumus, iespēju ātrāk izveseļoties un atgriezties darbā.
Savukārt nelaimes gadījumu apdrošināšana pasargā no finansiāliem zaudējumiem pēc neparedzamiem negadījumiem, piemēram, sadzīves vai sporta traumām.
Darba devēja solījumi parūpēties par darbiniekiem un sniegt atbalstu neparedzētos gadījumos var radīt sirdsmieru. Bet vai tie ir fiksēti rakstveida līgumā? Ja nav, paļāvībai īsti nav pamatojuma, jo nerakstīti solījumi pusēm neuzliek nekādas juridiskas saistības. Savukārt apdrošināšanas polise ir līgums, kas precīzi un detalizēti nosaka, kādas saistības uzņemas apdrošinātājs, ja notiek kāds nelaimes gadījums.
Ja gūta trauma darbā un ir nepieciešama medicīniskā palīdzība, par negadījuma apstākļiem jāinformē ne tikai mediķi, bet arī Valsts darba inspekcija, kuras pienākums ir izmeklēt darbavietās notikušus nelaimes gadījumus, lai noskaidrotu to cēloņus. Te jāpiebilst, ka negodprātīgi darba devēji šādus negadījumus mēdz slēpt un pat mēģina pierunāt cietušos apgalvot, ka traumas gūtas sadzīves apstākļos.
Ir ļoti svarīgi paturēt prātā, ka meli un noklusējumi par negadījuma apstākļiem darbavietā var vērsties pret pašu cietušo, liedzot iespēju saņemt atbalstu.