Kādi ir ieguvumi?


Plašākais risku klāsts Latvijā
Compensa nelaimes gadījumu apdrošināšanā ir ietverti visi populārākie riski, kā arī 6 jauni riski Latvijas apdrošināšanas tirgū - interneta izdevumi, specializētā transporta izdevumi, tuvinieka ierašanās u.c.
Daudzveidīgi risinājumi
Katra vajadzībām pielāgoti risinājumi - apdrošināšanas programmas bērniem, pieaugušajiem, kā arī sportistiem
Ērču izraisītu saslimšanu apdrošināšana
Apdrošināšanā ir ietverta saslimšana ar ērču izraisītām slimībām, kas ir spēkā arī neesot vakcinētam pret ērču encefalītu
Pasākuma atcelšana
Atlīdzina zaudējumus par kāzu vai dzimšanas dienas svinību atcelšanu apdrošinātā traumas gadījumā
Paplašināts ārstēšanās izdevumu klāsts
Apdrošināšanā ir iekļautas plašas rehabilitācijas iespējas, t.sk. netradicionālās ārstēšanās metodes un taksometra pakalpojumi
Plašs kritisko slimību segums
Apdrošināšanas segumā iekļautas kopumā 22 kritisko slimību diagnozes, piemēram, infarkts, insults, vēzis, Aids.
Juridiskie pakalpojumi
Tiek atlīdzināti izdevumi mantojuma tiesību kārtošanai apdrošinātā nāves gadījumā
Bērna civiltiesiskā atbildība
Vecāku sirdsmieram, apdrošināšanā ir iekļauta bērna civiltiesiskās atbildības apdrošināšana, kas atlīdzinās zaudējumus par bērna netīši nodarītajiem zaudējumiem citām personām

Kādi ir ieguvumi?

Vairāk par bērnu apdrošināšanu


Kas ir bērnu apdrošināšana?

Bērnu apdrošināšana ir Compensa piedāvāts pakalpojums vecāku sirdsmieram. Tas garantē, ka situācijā, kad notiek nelaimes gadījums, izmaksas pilnīgi vai daļēji kompensēs apdrošinātājs, tādējādi vecākiem ļaujot vairāk uzmanības pievērst bērna labsajūtai.

It visi vecāki vēlas, lai viņu bērni būtu vienmēr veseli un dzīvespriecīgi. Bet, ja rodas nepieciešamība pēc medicīniskas palīdzības, visi vecāki vēlas, lai bērni saņemtu pēc iespējas labāku un kvalitatīvāku veselības aprūpi.

Latvijā bērniem līdz 18 gadu vecumam pienākas bezmaksas veselības aprūpe, taču, lai saņemtu nepieciešamos pakalpojumus, nereti ir jāgaida rindas pie speciālistiem vairāku mēnešu garumā. Akūtās situācijās tas nav labs risinājums.

Lai sniegtu iespēju bērniem saņemt labāko pieejamo veselības aprūpi nekavējoties, savukārt vecākiem – lai sniegtu sirdsmieru par to, ka būs līdzekļi šo pakalpojumu apmaksai, apdrošinātājs Compensa piedāvā pakalpojumu bērnu nelaimes gadījumu apdrošināšana – bērnu apdrošināšana ir polises veids, kas paredzēts dažādu risku apdrošināšanai un atlīdzības saņemšanai, lai varētu segt ārstēšanas izdevumus.

Kāpēc Compensa bērnu apdrošināšana ir laba izvēle?

Compensa bērnu apdrošināšana sniedz daudz priekšrocību, kas atvieglo vecākiem finanšu plānošanu un aizsargā neparedzētās situācijās. Dažas no būtiskākajām priekšrocībām:

 • Bērni ir neparedzami – bērniem dabiski nepiemīt bailes no dažādām situācijām vai apstākļiem, līdz ar to bērni daudz neapdomīgāk izvērtē dažādus riskus – kāpjot kokos, peldoties, vizinoties ar velosipēdu u.tml. Tāpat bērni savā neapdomībā var nodarīt kaitējumu citu personu mantai. Apdrošināšanas programmas “Ekstra”, “Ekstra +”, “Ekstra ++”  apdrošina arī civiltiesisko atbildību, līdz ar to zaudējumi, kas tādu vai citu iemeslu dēļ būs nodarīti trešās personas mantai, tiks segti no apdrošinātāja puses, vecākiem par to nebūs jāsatraucas.
 • Ārstēšanas izdevumu segšana – Compensa bērnu apdrošināšanas programma “Ekstra”,  “Ekstra +”, “Ekstra ++”  paredz arī tādu izdevumu segšanu, kas radušies par bērnu ārstēšanu pēc traumas vai nelaimes gadījuma.
 • Apdrošināšana sportiski aktīviem bērniem – bērni, kas nodarbojas ar kādu sporta veidu, ir daudz vairāk pakļauti dažādu traumu riskiem. Lai vecākiem būtu mierīgāks prāts, piesakot bērnus sporta pulciņos, ir iespējams bērnu apdrošināt. Atbilstoši izvēlētajam sporta veidam tiek noteikta piemaksa pie gada apdrošināšanas prēmijas. Īpaši svarīgi apdrošināt bērnus, kas piedalās sporta sacensībās, jo pastiprinātas spriedzes apstākļos ir lielāks risks gūt traumas.
 • Pieejamas dažādas apdrošināšanas programmas – vecāki var izvēlēties sev tīkamāko apdrošināšanas programmu. Programmas atšķiras atkarībā no ietvertajiem risku veidiem un apdrošināšanas gada prēmijas.
 • Skolas somas apdrošināšana – Compensa zina, ka vērtīgākais, kas ir allaž līdzi skolniekam, ir skolas soma, tādēļ bērnu apdrošināšana ietver arī šo vērtīgo īpašumu. Ja noticis nelaimes gadījums, kurā cietis ne tikai bērns, bet arī viņa skolas soma un viss, kas tajā ir bijis, apdrošinātājs noteikto limitu ietvaros izmaksā kompensāciju par somu, kā arī par to, kas tajā bijis iekšā – mācību grāmatām, kancelejas piederumiem, burtnīcām. Tāpat pie skolas somas tiek pieskaitīti sporta apavi un sporta tērps.
 • Iespēja apdrošināt mazuli jau no pirmajām dzīves dienām – tiklīdz bērns ir saņēmis dzimšanas apliecību, bērnu var apdrošināt. Tā vecāki var gūt kaut nedaudz sirdsmiera trauksmainākajā bērna dzīves laikā.
 • Mūsdienīga atlīdzību pieteikšana – klientu ērtībām Compensa piedāvā dažādus veidus, kādos var tikt pieteikta apdrošināšanas atlīdzība – to var vienkārši iesniegt internetā Compensa tīmekļvietnē, to var nosūtīt e-pastā, kā arī var sūtīt gan pa pastu, gan arī aizpildīt klātienē klientu apkalpošanas centrā.
 • Apdrošināšana darbojas visā pasaulē visu diennakti. Tostarp arī visos skolēnu brīvlaikos, brīvdienās un svētku dienās. Vienīgais izņēmums – risks “Ārstēšanas izdevumi” darbojas tikai Latvijā.
 • Bērnu apdrošināšana ir pakalpojums, kas pieejams visiem bērniem līdz 18 gadu vecumam – gan zīdaiņiem, gan skolēniem, gan jauniešiem.
Kam radīta bērnu apdrošināšanas polise?

Primāri – vecāku sirdsmieram. Diemžēl Latvija joprojām ir pirmajā vietā Eiropas Savienībā pēc bērnu traumatisma gadījumiem.

Bērnu apdrošināšana ir viens no privātpersonu apdrošināšanas veidiem, kas palīdz nodrošināties pret dažādiem riskiem, ar ko bērni saskaras ikdienā. Dati no medicīnas iestādēm skaidri rāda, ka bērnu traumatisms joprojām ir visai izplatīts, tādēļ šāda papildu apdrošināšana vecākiem ļauj nodrošināties pret papildu izdevumiem, kas varētu rasties saistībā ar bērna ārstēšanu.

Compensa bērnu apdrošināšanas polise ir radīta, domājot par:

 • Par kustīgiem un aktīviem bērniem, kuri labprāt darbojas un tver dzīvi ar visām maņām
 • Par bērnu vecākiem, kuriem jāsedz bērnu ārstēšanas izmaksas
 • Par bērniem, kuriem patīk sports un dažādi sporta veidi
 • Par bērniem, kuriem skolas soma ir lielākais dārgums un vērtīgākais īpašums
 • Par bērniem, kuri tik tikko ieradušies šajā pasaulē un vēlas to izzināt ar visām maņām
 • Par vecākiem, kuri novērtē ērtības un labprāt izmanto iespēju pieteikt atlīdzības internetā
 • Par vecākiem, kam ir svarīga ātra un operatīva pieteikumu izskatīšana
 • Par vecākiem, kuri novērtē iespēju izvēlēties dažādus segumus un riskus atkarībā no apstākļiem un vajadzībām
 • Par vecākiem, kuri apzinās, ka daži eiro mēnesī par sirdsmieru un drošām aktivitātēm ir niecīga maksa
E-klases Drošā skolēna polise

E-klase ir būtiska izglītības sistēmas sastāvdaļa, ko ikdienā lieto 25 000 skolotāju un 150 000 ģimeņu visā Latvijā. 

E-klase sadarbībā ar apdrošināšanas kompāniju Compensa ir izstrādājusi unikālu Drošā skolēna polisi. Plašs apdrošinājuma pozīciju klāsts un iepriecinoši augstas apdrošinājuma summas par zemu cenu.

Populārākie mīti par nelaimes gadījumiem un to apdrošināšanu

Nelaimes gadījumi notiek tikai un vienīgi pašu neuzmanības dēļ

Daļēji tā ir taisnība – neuzmanība patiešām ir biežs cēlonis, kāpēc tiek gūtas traumas. Piemēram, nepaskatoties, kur tiek likts solis, aizķeras kāja, un seko kritiens. Cilvēki mēdz rīkoties neapdomīgi, pārvērtējot savas spējas un gūstot gan sasitumus, gan kaulu lūzumus. Tā gadās.

Negadījumi notiek arī pēkšņas un neparedzamas apstākļu sakritības dēļ, piemēram, kāds satiksmes dalībnieks izraisa avāriju, bet cieš cits braucējs, kas tobrīd atradies līdzās. Statistika liecina, ka pēdējā laikā salīdzinoši vairāk traumu gūst gājēji sadursmēs ar riteņbraucējiem vai personām, kas pārvietojas ar elektriskajiem skrejriteņiem.

Apdrošināšana vajadzīga tikai profesionāliem sportistiem

Nē, tā nav taisnība.

Traumas sporta treniņos un sacensībās biežāk gūst bērni. Savukārt pieaugušie vairāk savainojas ikdienišķās sadzīviskās situācijās, piemēram, kopjot māju, strādājot dārzā, lietojot dažādus darbarīkus, cilājot smagumus, krītot no augstuma vai pārgalvīgi spēlējoties ar četrkājainajiem mājas mīluļiem.

Ar mani nekad nekas slikts nav noticis. Un arī nenotiks

Varbūt patiešām nenotiks. Taču ne vienmēr optimistiskās prognozes piepildās. Tāpēc nekad nesaki nekad – tā gandrīz pirms 200 gadiem savās “Pikvika kluba piezīmēs” ierakstīja Čārlzs Dikenss. Un mēs šos vārdus joprojām mēdzam atkārtot dažādās dzīves situācijās.

“Compensa” statistika liecina, ka gada laikā apdrošināšanas atlīdzība tiek izmaksāta aptuveni katram desmitajam (10,3 %) klientam, kuram iegādāta privātpersonu vai bērnu nelaimes gadījumu apdrošināšanas polise.

Apdrošināšana ir dārga. To var atļauties tikai bagātie

Tas ir maldīgs priekšstats.

Ir iespējams izvēlēties nelaimes gadījumu apdrošināšanas polisi ar dažādu risku segumu un dažādiem limitiem. No tā arī būs atkarīga polises cena. Piemēram, izvēloties standarta programmu, apdrošināšanas polise maksā tikai 8 eiro gadā. Turklāt, iegādājoties polisi akcijas laikā, piemēram, ar 25% atlaidi, gada maksa par to būs tikai 6,00 eiro jeb 50 centi mēnesī.

Kompensācijas, kuras izmaksā pēc nelaimes gadījuma, ir niecīgas

Vidējā atlīdzība, kas tiek izmaksāta cietušajiem pēc apdrošināšanas gadījuma iestāšanās, ir 312 eiro.

Taču atlīdzību apmērs ir ļoti atšķirīgs. To nosaka gan nelaimes gadījumos gūto traumu smagums, gan arī izvēlētās apdrošināšanas programmas.

“Compensa” līdz šim lielākā izmaksātā nelaimes gadījumu atlīdzība Latvijā ir 35 600 eiro. Šī summa tika izmaksāta pēc kāda satiksmes negadījuma, kurā cietušais guva smagas traumas ar vēlāk sekojošu invaliditāti.

Apdrošinātājs sedz visas izmaksas, kas saistītas ar negadījumu

Ar nelaimes gadījumu saistītās izmaksas un izdevumus apdrošinātājs kompensē atbilstoši apdrošināšanas polisē norādītajiem segumā iekļautajiem riskiem un nosacījumiem.

Ja pirms līguma slēgšanas ir nepieciešama konsultācija un detalizēts skaidrojums par risku seguma izvēli, uzdodiet savam apdrošināšanas speciālistam visus jautājumus, uz kuriem vēlaties saņemt skaidras atbildes.

Nekad nekautrējieties jautāt un arī pārjautāt, ja apdrošināšanas līgumā kaut kas šķiet neskaidrs.

Nelaimes gadījumu apdrošināšana kompensē tikai ārstēšanās izdevumus

Nelaimes gadījumu apdrošināšanā galvenie riski, par kuriem visbiežāk tiek izmaksātas atlīdzības, ir kaulu lūzumi un traumas. Ārstēšanās izdevumi tiek kompensēti tajos gadījumos, ja apdrošināšanas segumā ir iekļauts risks “Ārstēšanās izdevumi” un norādītas atbilstošas ārstēšanās izdevumu pozīcijas.

Ja ir iegādāta veselības apdrošināšanas polise, tad nelaimes gadījumu apdrošināšanas polise vairs nav vajadzīga

Kļūdains viedoklis!

Veselības apdrošināšana un nelaimes gadījumu apdrošināšana ir divi dažādi apdrošināšanas veidi ar atšķirīgiem nosacījumiem un dažādu risku segumu.

Veselības apdrošināšana nodrošina darbiniekus pret neparedzētiem izdevumiem par medicīnisko palīdzību saslimšanu gadījumos. Iegādājoties veselības apdrošināšanu, darba devējs saviem darbiniekiem nodrošina iespēju saņemt kvalitatīvus ārstniecības pakalpojumus, iespēju ātrāk izveseļoties un atgriezties darbā.

Savukārt nelaimes gadījumu apdrošināšana pasargā no finansiāliem zaudējumiem pēc neparedzamiem negadījumiem, piemēram, sadzīves vai sporta traumām.

Ja nelaimes gadījums notiks darbavietā, darba devējs noteikti palīdzēs un sniegs arī materiālu atbalstu

Darba devēja solījumi parūpēties par darbiniekiem un sniegt atbalstu neparedzētos gadījumos var radīt sirdsmieru. Bet vai tie ir fiksēti rakstveida līgumā? Ja nav, paļāvībai īsti nav pamatojuma, jo nerakstīti solījumi pusēm neuzliek nekādas juridiskas saistības. Savukārt apdrošināšanas polise ir līgums, kas precīzi un detalizēti nosaka, kādas saistības uzņemas apdrošinātājs, ja notiek kāds nelaimes gadījums.

Ja gūta trauma darbā un ir nepieciešama medicīniskā palīdzība, par negadījuma apstākļiem jāinformē ne tikai mediķi, bet arī Valsts darba inspekcija, kuras pienākums ir izmeklēt darbavietās notikušus nelaimes gadījumus, lai noskaidrotu to cēloņus. Te jāpiebilst, ka negodprātīgi darba devēji šādus negadījumus mēdz slēpt un pat mēģina pierunāt cietušos apgalvot, ka traumas gūtas sadzīves apstākļos.

Ir ļoti svarīgi paturēt prātā, ka meli un noklusējumi par negadījuma apstākļiem darbavietā var vērsties pret pašu cietušo, liedzot iespēju saņemt atbalstu.

Dokumenti

Polise iegādāta
Klientu atbalsts un apdrošināšanas iegāde
24/7 atbalsta tālrunis
Klientu apkalpošanas centri