RU
EN
bērni automašīnā ar OCTA

OCTA polise

OCTA apdrošināšana paredzēta transportlīdzekļa īpašnieka civiltiesisko risku apdrošināšanai, kas atbilst Latvijas un Eiropas standartiem. Compensa polisi iespējams iegādāties, izvēloties sev vēlamo apdrošināšanas termiņu - 3, 6, 9 vai 12 mēneši. Saskaņā ar Eiropas Savienības noteikumiem OCTA polisei ir jābūt katram mehāniskajam transportlīdzeklim un piekabei, kas reģistrēti CSDD vai Valsts tehniskās uzraudzības aģentūrā un ir ceļu satiksmes dalībnieki. OCTA polise, kas izsniegta Latvijā reģistrētiem transporta līdzekļiem, izmantojama arī ārpus Latvijas – Eiropas Ekonomikas zonā un Šveicē. Compensa auto apdrošināšanas polise darbojas saskaņā ar OCTA likumu, kurā skaidri norādīti visi autovadītāja pienākumi, tiesības un zaudējumu kompensācijas kārtība.

 

 

 

 •  

  Kādus zaudējumus apmaksā OCTA polise?

  Likums paredz, ka polise sedz zaudējumus, kas nodarīti trešās personas  mantai, kā arī personai nodarītos zaudējumus. Apdrošināšanas polise atlīdzina šādus mantai nodarītos zaudējumus:

  • Par transportlīdzekļa bojājumiem (izdevumi par remontu)
  • Par transportlīdzekļa pilnīgu zudumu (ja remonts tehniski vairs nav iespējams un/vai nav ekonomiski pamatojams)
  • Par transportlīdzekļa evakuāciju no negadījuma vietas
  • Par ceļu, būvju, ēku bojājumiem, ja to īpašnieks pieprasījis atlīdzību
  • Par kaitējumu videi

   

  Tāpat polise atlīdzina arī personai nodarītus zaudējumus, sedzot ārstēšanās izdevumus šādos gadījumos:

  • Par cietušā nogādāšanu, uzturēšanu, ārstēšanu un rehabilitāciju medicīnas iestādē
  • Par cietušā kopšanu
  • Par ārstniecības līdzekļu iegādi
  • Par ārstēšanos mājas apstākļos un ar to saistītos izdevumus
  • Par protezēšanu, tehnisko palīglīdzekļu iegādi

   

  OCTA polise kompensē arī darbspējas zudumu, atlīdzina darbnespējas dēļ radušos nesaņemtos ienākumus un paredz kompensāciju par apgādnieka nāvi. Tiek atlīdzināti arī apbedīšanas izdevumi un arī zaudējumu atlīdzināšana morālā kaitējuma situācijās, kas saistītas ar cietušā fizisku traumu, sakropļojumu, apgādnieka vai apgādājamā nāvi, vai invaliditātes iestāšanos.

 •  

  OCTA internetā – Apdrošināšanas polises iegāde online režīmā

  Vienkāršākais veids, kā iegādāties polisi īsākā laikā, ir, iegādājoties to online.compensa.lv - vien daži klikšķi un OCTA kalkulators aprēķinās cenas piedāvājumu. Aprēķinot OCTAs polises cenu, tiek piedāvāta iespēja pieteikties atgādinājumam gadījumā, ja konkrētajam transportlīdzeklim polise nav nepieciešama tuvāko 30 dienu laikā. Tas nozīmē, ka nosūtīsim īpaši jums sagatavotu atgādinājumu, tuvojoties datumam, kad beigsies Jūsu polises termiņš. Izmantojot Compensa OCTA kalkulatoru, variet apskatīties arī savu bonus-malus klasi un Compensa KASKO piedāvājumu. Izvēloties Compensa OCTA tiek nodrošināta ātra, ērta un droša polišu izdošana. Diennakts informatīvais tālrunis 67 55 88 88.

 •  

  Bonus Malus

  Bonus Malus ir transportlīdzekļa īpašnieka apdrošināšanas risku klasifikācija, pēc kā vadās apdrošinātāji, aprēķinot piemaksas vai atlaides OCTA polisei. Bonus Malus (BM) klase netiek rēķināta auto īpašniekam, bet gan viņa transportlīdzeklim. BM klases aprēķināšana tiek veikta balstoties uz konkrētā auto īpašnieka CSNg vēsturi pēdējo 11 gadu laikā, vērtējot visus tam piederošos transportlīdzekļus, sadalot tos pa transportlīdzekļu BM grupām. Aprēķinā izmanto apdrošināšanas dienu skaitu, ko nosaka, ņemot vērā apdrošināšanas polises sākuma un beigu datumus, kas attiecas uz Latvijā reģistrētiem transportlīdzekļiem, kā arī aprēķinā izmanto iestājušos apdrošināšanas gadījumus.

 •  

  Zaļā karte

  Zaļā karte ir starptautisks apdrošināšanas līgums, kas tiek piešķirts jebkuram transporta līdzeklim, kas piedalās ceļu satiksmē Zaļās kartes sistēmas dalībvalstīs: Krievija, Ukraina, Baltkrievija un citās NVS valstīs. Šo auto apdrošināšanu ir iespējams noslēgt uz termiņu no 15 dienām līdz vienam gadam.

   

  Zaļā karte ir obligāta prasība dodoties braucienos uz Albāniju, Bosniju un Hercegovinu, Baltkrieviju, Izraēlu, Irānu, Maroku, Moldovu, Maķedoniju, Melnkalni, Krieviju, Tunisiju, Turciju un Ukrainu.

   

  Zaļā karte pasargā transportlīdzekļa īpašnieka civiltiesisko atbildību iepriekš minētajās zaļās kartes dalībvalstīs, ja ir nodarīts zaudējums trešajai personai, kas radies transportlīdzekļa vadītāja vainas dēļ izraisītajā ceļu satiksmes negadījumā. Atrodoties valstī, kas nav Eiropas Ekonomikas valsts zonā vai Zaļās kartes sistēmā, ir jāiegādājas vietējo apdrošināšanas polisi un izdrukātā veidā jāņem līdzi.

 •  

  Robežapdrošināšanas līgums

  Robežapdrošināšanas līgums ir auto apdrošināšanas līgums transportlīdzekļiem, kas nav reģistrēti Eiropas Ekonomikas zonas valstīs. Robežapdrošināšanas līgums tiek slēgts pie nosacījuma, ja tā vadītājs nevar uzrādīt Latvijas Republikas teritorijā spēkā esošu OCTA līgumu. Latvijā iegādātas standarlīguma polises darbojas visā Eiropas Ekonomikas zonas teritorijā, t.sk., Šveicē, Serbijā, Horvātijā un arī Andorā. Ar derīgu standartlīguma polisi visā Eiropas Ekonomikas zonas teritorijā nav nepieciešams papildus iegādāties ne OCTA Robežapdrošināšanas, ne Zaļās kartes apdrošināšanas līgumu.

 •  

  OCTA internetā – Apdrošināšanas polises iegāde online režīmā

  Compensa polises var iegādāties mūsu birojā Vienības gatve 87h, Rīgā vai pie brokeriem un mūsu sadarbības partneriem, kā arī internetā.

   

  Compensa mērķis ir klientu apmierinātība un saprotama atlīdzību politika, tāpēc nodrošinām kvalitatīvu atlīdzību izskatīšanu jau no pieteikuma saņemšanas brīža. Veicam diennakts atlīdzību saņemšanu pa tālruni 67559999, kā arī mūsu mājas lapā.