“Compensa Vienna Insurance Group” ieņem pirmo vietu Lietuvas finanšu biznesa līderu 2021. gada sarakstā

2021. 10. 07


“Compensa Vienna Insurance Group” ieņem pirmo vietu Lietuvas finanšu biznesa līderu 2021. gada sarakstā

Nedzīvības apdrošināšanas sabiedrība “Compensa Vienna Insurance Group” ierindota pirmajā vietā Lietuvas 2021. gada finanšu biznesa līderu sarakstā, kuru apkopojis Lietuvas lielākais biznesa medijs “Verslo žinios” (“Biznesa Ziņas”). Pagājušajā gadā “Compensa Vienna Insurance Group” parakstīto apdrošināšanas prēmiju apjoms palielinājās par 44,5 %, bet peļņa pirms nodokļu nomaksas pieauga pat par 357,4 %.

“Mēs esam ārkārtīgi gandarīti un lepni par šo “Verslo žinios” novērtējumu. “Compensa Vienna Insurance Group” jau kopš 2016. gada ieņem vadošo pozīciju. Šajā laika posmā sabiedrības parakstīto apdrošināšanas prēmiju apjoms ir gandrīz trīskāršojies. Esam nostiprinājušies juridisko personu īpašuma apdrošināšanas segmentā un esam palielinājuši pastāvīgo klientu skaitu. 2020. gada rezultātus ir veicinājusi veiksmīgā apvienošanās ar “Seesam Insurance” un uzņēmuma spēja pārvarēt pandēmijas radītās problēmas,” sacīja “Compensa Vienna Insurance Group” priekšsēdētājs un ģenerāldirektors Deivids Raipa (Deividas Raipa).

Izaicinošs gads apdrošināšanas tirgum

Pagājušajā gadā globālā pandēmija radīja daudz izaicinājumu. Taču apdrošināšanas nozare bija pietiekami konkurētspējīga, lai dinamiski un elastīgi pielāgotos jaunajiem darba apstākļiem, rastu efektīvākos risinājumus un optimizētu izmaksas. Tas arī ļāva apdrošinātājiem sasniegt labākus rezultātus, salīdzinot ar finanšu nozari kopumā.

Baltijas nedzīvības apdrošināšanas tirgus pērn saruka tikai nedaudz vairāk kā par 3 %. Šo tendenci noteica transportlīdzekļu apdrošināšanas un ceļojumu apdrošināšanas samazināšanās. Un tajā pašā laikā pieauga visi pārējie apdrošināšanas veidi. Tas nozīmē, ka gan iedzīvotāji, gan uzņēmumi izprot apdrošināšanas pakalpojuma nozīmi. Līdz ar to ir sagaidāms, ka pandēmijas izraisītais tirgus sarukums būs īslaicīgs.

“Compensa Vienna Insurance Group” ātri pielāgojās attālinātajam darbam, līdz minimumam samazinot fiziskos kontaktus un būtiski mainot vairākus biznesa procesus. Uzņēmums saskārās ar izaicinājumiem visās jomās, bet tajā pašā laikā pārdošanas apjoma kritums bija salīdzinoši neliels. Tas nozīmē, ka uzņēmuma darbinieki spēja veiksmīgi pielāgoties pārmaiņām.  

Esam īstenojuši stratēģisko lēmumu

2020. gadā “Compensa Vienna Insurance Group” ne tikai pārvarēja pandēmijas radītos izaicinājumus, bet arī īstenoja stratēģisko lēmumu apvienot divas Baltijas valstīs strādājošas nedzīvības apdrošināšanas sabiedrības – “Seesam Insurance” un “Compensa Vienna Insurance Group”.

“Kamēr šo uzņēmumu apvienošana tika veiksmīgi īstenota, mēs koncentrējām visu savu pieredzi, kompetenci un labo praksi, lai racionalizētu mūsu darba procesus un sniegtu klientiem vēl labākus apdrošināšanas risinājumus. Rezultātā mēs panācām parakstīto apdrošināšanas prēmiju apjoma un tirgus daļas pieaugumu, ” akcentēja D. Raipa.

Pēc apvienošanas “Compensa Vienna Insurance Group” izmantoja ciešākas sadarbības un integrācijas iespējas visās trijās Baltijas valstīs, lai nostiprinātu savas pozīcijas tirgū. 2020. gadā “Compensa Vienna Insurance Group” Latvijā parakstīto apdrošināšanas prēmiju summa bija 36,3 miljoni eiro, kas ir pieaugums par 38,4 %, salīdzinot ar 2019. gadu. Lietuvā parakstīto prēmiju apjoms 2020. gadā sasniedza 56,9 miljonus eiro, kas ir par 23,5 % vairāk nekā 2019. gadā. Savukārt Igaunijā 2020. gadā sabiedrība parakstīja apdrošināšanas prēmijas par 29,1 miljonu eiro, kas ir par 135,9 % vairāk nekā iepriekšējā gadā.

Deivids Raipa skaidroja, ka līdz ar apvienošanos uzņēmums ir kļuvis par universālāku apdrošinātāju, jo, lai gan “Seesam Insurance” un “Compensa Vienna Insurance Group” daudzējādā ziņā bija līdzīgi, tomēr katram no tiem bija savas specifiskas konkurētspējīgas priekšrocības. Viens no apvienošanas galvenajiem mērķiem bija saglabāt šīs priekšrocības un tās izmantot.

Arī klienti var novērtēt apvienošanas priekšrocības, jo uzņēmums tagad piedāvā plašāku produktu klāstu, kā arī spēj labāk apmierināt klientu vajadzības. Piemēram, “Seesam Insurance” bija pārliecinošāks veselības apdrošināšanā un ceļojumu apdrošināšanā, savukārt “Compensa Vienna Insurance Group” bija spēcīgāka juridisko personu īpašuma apdrošināšanā.

D. Raipa uzsvēra ilgtspējas nozīmi šajā salīdzinoši agresīvajā izaugsmē: “Mēs pastāvīgi stiprinām savu pieredzi, risku pārvaldību, cenu politiku un segmentāciju, vienlaikus pārvaldot arī savus zaudējumus, lai mūsu produktu portfelis ir līdzsvarots un mēs varam sasniegt nospraustos mērķus gan attiecībā uz tirgus daļu, gan rentabilitāti. Veiksmīgā apvienošana ir vēl vairāk uzlabojusi uzņēmuma komandas ilgtermiņa darbu – 2020. gadā mums izdevās pārvarēt kritisko punktu un beidzot gūt peļņu. ”

Konsekvents darbs mērķa sasniegšanai

Šogad pandēmija un nenoteiktības periods turpinās. Neraugoties uz to, “Compensa Vienna Insurance Group” konsekventi iet uz savu mērķi – sasniegt Top 3 pozīciju Baltijas valstīs.

“Mēs saskatām gan potenciālu, gan izaicinājumus, kas radušies jaunajos apstākļos. Ja pandēmijas sākumā lielākā daļa cilvēku piespiedu pārvietošanu uz digitālo vidi uzskatīja par pagaidu risinājumu, tad tagad ir skaidrs, ka arī pēc ierobežojumu atcelšanas tiks kombinēti gan klātienes, gan attālinātie pakalpojumi. Mēs turpināsim uzlabot savus procesus, lai ilgtermiņā varētu nodrošināt augstas kvalitātes pakalpojumu sniegšanu un prasību administrēšanu tā, lai procesi būtu droši un ērti mūsu klientiem,” sacīja D. Raipa.

 Uzņēmumu apvienošana turpina ietekmēt arī šā gada rezultātus. Baltijas valstīs kopumā “Compensa Vienna Insurance Group” tirgus daļa 2021. gada pirmajā pusgadā ir 11 %, salīdzinot ar 6,1 % tajā pašā periodā pērn. Savukārt Latvijā “Compensa” tirgus daļa šā gada pirmajā pusgadā sasniedza 12 %, nodrošinot stabilu ceturtā lielākā tirgus spēlētāja pozīciju.

“Compensa Vienna Insurance Group” parakstīto apdrošināšanas prēmiju apjoms 2021. gada pirmajā pusē Baltijas valstīs kopumā pieauga par 88,8 %, bet uzņēmuma darbības rentabilitāte reģionā palielinājās par 402,4 %.

Biznesa līderu reitinga metodika

Veidojot biznesa līderu sarakstu 2021. gadā, “Verslo žinios” nozares lielākos uzņēmumus sarindoja, ņemot vērā deviņus rādītājus: ieņēmumi 2020. gadā (apdrošināšanas sabiedrībām – parakstīto prēmiju summa), peļņa pirms nodokļu nomaksas, rentabilitāte, ieņēmumu izmaiņas, peļņas izmaiņas pirms nodokļu nomaksas, peļņa uz vienu darbinieku, aktīvu atdeves izmaiņas, uzņēmumā izmaksātās algas attiecība pret vidējo algu nozares uzņēmumos un “Verslo žinios” lasītāju uzmanības apjoms, ņemot vērā pozitīvo vai negatīvo kontekstu.

Papildu informācija:

Dace Gertnere

“Compensa Vienna Insurance Group” ADB Latvijas filiāle

Mārketinga un sabiedrisko attiecību vadītāja

E-pasts: dace.gertnere@compensa.lv

Klientu atbalsts un apdrošināšanas iegāde
24/7 atbalsta tālrunis
Klientu apkalpošanas centri