“Compensa Vienna Insurance Group” izaugsme Baltijas valstīs 2021. gadā sasniegusi vairāk nekā 40%

2022. 04. 29


“Compensa Vienna Insurance Group” izaugsme Baltijas valstīs 2021. gadā sasniegusi vairāk nekā 40%

Nedzīvības apdrošināšanas sabiedrība “Compensa Vienna Insurance Group” 2021. gadā Baltijas valstīs parakstījusi apdrošināšanas prēmijas par 171,6 miljoniem eiro, tādējādi panākot izaugsmi par 40,3 %, salīdzinot ar iepriekšējo gadu. 2021. gadā “Compensa Vienna Insurance Group” ieņēma pirmo vietu Lietuvas lielākā biznesa medija “Verslo žinios” veidotajā Lietuvas vadošo finanšu uzņēmumu sarakstā. Tas ir vēl viens apliecinājums “Compensa Vienna Insurance Group” straujajai izaugsmei, kuru sekmējusi apvienošanās ar “Seesam Insurance” un veiksmīgi pārvarētie pandēmijas un augošās inflācijas radītie riski. Apdrošināšanas sabiedrības apgrozījuma izaugsme turpinās jau sešus gadus pēc kārtas.

“Compensa Vienna Insurance Group” Lietuvā parakstīto apdrošināšanas prēmiju apjoms 2021. gadā sasniedza 74,3 miljonus eiro, kas ir par 30,6 % vairāk nekā 2020. gadā. Latvijā parakstīto apdrošināšanas prēmiju apjoms sasniedza 52,4 miljonus eiro (44,2 % pieaugums), bet Igaunijā – 44,9 miljonus eiro (54,2 % pieaugums).

 “Compensa Vienna Insurance Group” peļņa pirms nodokļu nomaksas Baltijas valstīs 2021. gadā pārsniedza 8 miljonus eiro. Peļņa no apdrošināšanas darbības un citu pakalpojumu sniegšanas pērn sasniedza 5,36 miljonus eiro, savukārt ieguldījumi nesa 2,7 miljonus eiro lielu peļņu.

“Pagājušajā gadā, strādājot pandēmijas un augošas inflācijas apstākļos, mēs galvenokārt centāmies pasargāt to, kas ir svarīgs mūsu klientiem. Apvienošanās ar “Seesam Insurance” pirms gandrīz diviem gadiem mums deva stabilu pamatu, kas mums ļauj sekmīgi konkurēt tirgos ne tikai īstermiņā, bet arī ilgtermiņā. Mēs esam apvienojuši abu uzņēmumu labākās īpašības un pieredzi, lai sasniegtu kopējo mērķi – nodrošinātu ilgtspējīgu izaugsmi un rentabilitāti,” stāsta “Compensa Vienna Insurance Group” valdes priekšsēdētājs Deivids Raipa (Deividas Raipa)

D. Raipa skaidro, ka izaugsmi būtiski ietekmējis tas, ka apdrošināšanas sabiedrība ir laikus un dinamiski reaģējusi uz pārmaiņām, analizējot un mazinot riskus, kā arī pilnveidojot iekšējos procesus. Tādējādi “Compensa Vienna Insurance Group” ir ne tikai saglabājusi 11,2 % tirgus daļu Baltijas valstīs un atjaunojusi līgumus ar līdzšinējiem privātajiem un korporatīvajiem klientiem, bet arī ieguvusi jaunu klientu uzticību.

“Compensa Viena Insurance Group” Latvijas filiāles vadītājs Aigars Freimanis kā būtiskāko pagājušā gada sasniegumu izceļ uzņēmuma jūtamo izaugsmi:

“Mēs Latvijā būtiski apsteidzām vietējā nedzīvības apdrošināšanas tirgus izaugsmi, pieaudzējot savu tirgus daļu un gada nogalē jau aizņemot 13,2 %, tādējādi nostiprinot savu kā trešā lielākā nedzīvības apdrošinātāja pozīciju Latvijas tirgū. Pateicoties mūsu kopīgi ieguldītajam darbam apdrošināšanas produktu un klientu apkalpošanas servisa attīstībā, esam paaugstinājuši arī tādu būtisku uzņēmuma darba kvalitāti raksturojošu rādītāju kā klientu rekomendēšanas indekss (Net Promoter Score). Tas norāda uz mūsu klientu gatavību ieteikt “Compensa” citiem. Pagājušajā gadā šī indeksa izaugsme “Compensa Viena Insurance Group” Latvijas filiālei bija +6, sasniedzot jau +69."

Straujākā izaugsme pērn notikusi personu apdrošināšanā. Pieprasījuma pieaugumu šajā segmentā veicināja pandēmijas izraisītās sekas, kā arī konkurences saasināšanās darba tirgū starp darba devējiem par darba ņēmējiem. Rūpējoties par saviem darbiniekiem un cenšoties sniegt viņiem vairāk labumu, daudzi uzņēmumi sāka iegādāties veselības apdrošināšanas polises. Tā rīkojās pat tādi uzņēmumi, kuri iepriekš par šādu soli nebija domājuši. Un līdz ar to “Compensa Vienna Insurance Group” personu apdrošināšanas segments Baltijas valstīs 2021. gadā pieauga vairāk nekā divas reizes.

Pēcpandēmijas periodā atjaunojās arī pieprasījums pēc transportlīdzekļu apdrošināšanas. Daudzi transportlīdzekļu lietotāji, kuri uz laiku bija atteikušies no KASKO apdrošināšanas, atsāka iegādāties šīs polises. 2021. gada beigās “Compensa Vienna Insurance Group” KASKO segmenta pieaugums Baltijas valstīs sasniedza 53,6 %.

“Compensa Vienna Insurance Group” pagājušajā gadā vēl vairāk nostiprināja savas pozīcijas komercīpašuma apdrošināšanas jomā. Tas sakāms gan par komerciālās apdrošināšanas, gan arī par civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas produktiem. Savas darbības gados apdrošināšanas sabiedrība ir ieguvusi klientu uzticību un attīstījusi spēju piedāvāt vispusīgu īpašuma aizsardzību, pielāgojot apdrošināšanas risinājumus klientu individuālajām vajadzībām.

“Compensa Vienna Insurance Group” īpašuma apdrošināšanas segments Baltijas valstīs 2021. gadā pieauga par 31 %. Lietuvā apdrošināšanas sabiedrība komercīpašuma apdrošināšanas segmentā ieņēma pirmo vietu – tās tirgus daļa bija 27,3 %.

“Compensa Vienna Insurance Group” pērn klientiem Baltijas valstīs izmaksāja apdrošināšanas atlīdzības 98,4 miljonu eiro apmērā, kas ir par 39,9 % vairāk nekā 2020. gadā. Lielākā apdrošināšanas atlīdzība aptuveni 1,5 miljonu eiro apmērā tika izmaksāta Lietuvā, un tā bija saistīta ar komercīpašuma apdrošināšanu.

Deivids Raipa uzsver, ka apdrošināšanas sabiedrība rūpējas ne tikai par apdrošināšanas atlīdzību izmaksu un iespējami ātru lēmumu pieņemšanu, bet arī palīdz saviem klientiem novērst vai mazināt iespējamos zaudējumus. Pieaugot inflācijai un būvniecības izmaksām, par aktuālu problēmu ir kļuvusi zemapdrošināšana, jo īpaši korporatīvo klientu segmentā. Tāpēc svarīga ir klientu informēšana par nepieciešamību palielināt apdrošināšanas segumus, lai mazinātu un novērstu iespējamos riskus.

Pagājušajā gadā Baltijas valstis sāka atgūties pēc 2020. gadā piedzīvotās stagnācijas un daudzi atsāka intensīvāk izmantot apdrošināšanas pakalpojumus. Baltijas valstu apdrošināšanas tirgus pērn pieauga par 6,5 %. Tomēr Deivids Raipa piebilst, ka inflācijas dēļ šobrīd ir grūti prognozēt, kādas varētu būt nākotnes izredzes. Jebkurā gadījumā ārkārtējas nenoteiktības apstākļos darbības rezultāti vienmēr ir atkarīgi no uzņēmuma spējas pielāgoties pārmaiņām.

“Compensa Vienna Insurance Group” un tās vienīgā akcionāra “Vienna Insurance Group” parakstīto apdrošināšanas prēmiju kopējais apjoms 2021. gadā sasniedza 11 miljardus eiro, savukārt peļņa pirms nodokļu nomaksas sasniedza 511 miljonus eiro.

“Compensa Vienna Insurance Group” ir Lietuvā reģistrēta apdrošināšanas akciju sabiedrība, kas Baltijas valstīs sāka darboties 2016. gada 1. janvārī. Pirms tam Lietuvā kopš 2010. gada darbojās Polijas nedzīvības apdrošināšanas sabiedrības “Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group” Lietuvas filiāle.

Kopš apvienošanās 2020. gadā “Compensa Vienna Insurance Group” un “Seesam Insurance” Baltijas valstīs darbojas kā viens vienots uzņēmums. Latvijā un Lietuvā šī apdrošināšanas sabiedrība darbojas ar “Compensa Vienna Insurance Group” zīmolu, savukārt Igaunijā tā ir pazīstama kā “Seesam Insurance”.

Papildu informācija:

Dace Gertnere

“Compensa Vienna Insurance Group” ADB Latvijas filiāle

Mārketinga un sabiedrisko attiecību vadītāja

E-pasts: dace.gertnere@compensa.lv

Klientu atbalsts un apdrošināšanas iegāde
24/7 atbalsta tālrunis
Klientu apkalpošanas centri