Koronavīruss un Compensa ceļojumu apdrošināšana

2020. 03. 16


Koronavīruss un Compensa ceļojumu apdrošināšana

Uzmanību!

2020.gada 11.martā Pasaules veselības organizācija paziņoja, ka Koronavīrusa infekcijas uzliesmojums ir sasniedzis globālas pandēmijas līmeni.

2020.gada 12.martā Latvijas Republikas Ārlietu ministrija izteica aicinājumu uz laiku atturēties no braucieniem ārpus Latvijas, neatkarīgi no tā, kāds ir saslimstības līmenis tajā un kādus saslimšanas ierobežojošus pasākumus šī valsts ir noteikusi.

Sākot ar 2020.gada 12.martu, ja šajā datumā vai vēlāk klients ir devies ceļojumā ārpus Latvijas Republikas un cietis Koronavīrusa dēļ,  Compensa to neatzīs par apdrošināšanas gadījumu un atlīdzība netiks izmaksāta.

Ja tomēr klients ir devies uz ārvalstīm pēc 2020.gada 12.marta, apdrošināšana būs spēkā attiecībā uz apdrošināšanas gadījumiem, kuri nav saistīti ar Koronavīrusu vai to ierobežojošiem pasākumiem.

Compensa ceļojumu apdrošināšana segs zaudējumus, kas radušies Koronavīrusa dēļ, ja klients brīdī, kad ceļojums bija sācies, devās uz reģionu vai valsti, kas nebija iekļauta LR Ārlietu ministrijas sarakstā ar aicinājumu turp nedoties:

No 2020.gada 12.marta: jebkura valsts ārpus Latvijas Republikas

No 2020.gada 11.marta: Spānija, Francija, Vācija, Šveice, Austrija

No 2020.gada 28.februāra: Japāna, Singapūra, Dienvidkoreja, Irāna

No 2020.gada 24.februāra - Itālija

No 2020.gada 22.janvāra - Ķīna

Ja šobrīd klients, kuram ir spēkā esoša Compensa ceļojumu apdrošināšanas polise, atrodas ārzemēs:

  • Ir saslimis ar Koronavīrusa izraisīto COVID-19

Compensa atlīdzinās izdevumus par klientam sniegto medicīnisko palīdzību (ja tos ir jāsedz pašam klientam), kas saistīti ar ārstēšanos no COVID-19, ja valsts, uz kuru klients ir devies ceļojumā, izbraukšanas datumā vēl nebija iekļauta LR Ārlietu ministrijas sarakstā ar aicinājumu turp nedoties. Ar 2020.gada 12.martu šis aicinājums attiecas uz jebkuru valsti.

  •  Ir “iestrēdzis” kādā no valstīm Koronavīrusa ierobežojošo pasākumu dēļ (karantīna, atcelts reiss, slēgta robeža vai tml.)

Klientam pēc iespējas ātrāk ir jāvēršas Ārlietu ministrijas konsulārajā departamentā, zvanot +371 26 33 77 11 vai sazinoties pa e-pastu palidziba@mfa.gov.lv, lai noskaidrotu atgriešanās iespējas Latvijā.

Visu aktuālo informāciju par pārvietošanās iespējām un valstu uzliktajiem ierobežojumiem var atrast LR Ārlietu ministrijas mājas lapā https://www.mfa.gov.lv/aktualitates  vai LR Ārlietu ministrijas konsulārā departamenta Facebook lapā: https://www.facebook.com/celodrosi/.

Zaudējumus un papildu izdevumus, kas radušies klientam sakarā ar Koronavīrusa izplatīšanās ierobežojošiem pasākumiem, Compensa apdrošināšanas polise nesedz, neatkarīgi no datumu, kad klients ir devies braucienā vai tas ir bijis jāatceļ.

Gadījumā, ja klients vēlas anulēt ceļojuma apdrošināšanas polisi, kas vēl nav stājusies spēkā, Compensa atgriezīs maksu par to pilnā apmērā, neieturot administratīvos izdevumus.

Klientu atbalsts un apdrošināšanas iegāde
24/7 atbalsta tālrunis
Klientu apkalpošanas centri